Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Nauczyciel do ucznia: jeśli nie popierasz małżeństw gejów, opuść moje zajęcia

Nauczyciel do ucznia: jeśli nie popierasz małżeństw gejów, opuść moje zajęcia

Uczniowie, którzy sprzeciwiają się małżeństwom gejów są homofobami, wg nagrania z Marquette University, gdzie nauczyciel doszedł do wniosku, iż prawa gejów nie mogą być omawiane w klasie, bo może to urazić homoseksualistów.

piu

Przykład 20-latka ukazuje, że religijne szkoły nie są otwarte na wszelkie dysputy.

Młody chłopak wyjaśnił, co się wydarzyło, gdy na lekcji etyki prowadzonej przez Cheryl Abbate poruszane były kwestie teorii filozoficznych odnośnie współczesnych, politycznych kontrowersji. Co było poruszane? Prawa gejów, prawo do posiadania broni i kara śmierci.

Uczeń powiedział:

Przedyskutowaliśmy wszystkie kwestie – z wyjątkiem praw gejów.

Młodzieniec nie zgodził się z panią Abbate. Po zajęciach uczeń podszedł do pani i powiedział jej, czy nie powinni byli rozważyć praw gejów. Nagrał również rozmowę bez zgody Abbate.

Oto rozmowa:

– Więc mówisz, że jeśli nie zgadzam się z tym, żeby pozwolić gejom zawierać związki małżeńskie, to jestem homofobem?

– Mówię, że to mogłoby wyglądać na homofobiczny komentarz w klasie.

– Nie patrząc na to, dlaczego jestem przeciwny małżeństwom gejów, to wciąż niegodziwe dla nauczyciela, by kompletnie dyskredytować opinię ucznia, kiedy każdy może mieć własne zdanie na ten temat.

– Są opinie, które nie są odpowiednie – są krzywdzące – takie jak rasistowskie, czy też dotyczące seksualności. I całkiem szczerze, czy wiesz, czy czasami nie ma kogoś w klasie, kto jest homoseksualistą? Nie sądzisz, że byłoby to obraźliwe dla nich, jakbyś podniósł rękę i to zakwestionował?

– To jest moje prawo, które mi przysługuje, jako obywatelowi USA.

– W zasadzie… Nie masz takie prawa na tych lekcjach, szczególnie na zajęciach etyki, by czynić homofobiczne komentarze.

– To ociera się o ograniczanie praw i wolności jednostek. Nie mogę mieć swojego zdania, bo oni są homoseksualistami?

– Możesz mieć jakiekolwiek zdanie, ale mówię ci teraz – na tych zajęciach homofobiczne, rasistowskie i seksistowskie komentarze nie będą tolerowane. Jeśli tego nie przyjmiesz, możesz opuścić te zajęcia.

Uczeń stwierdził:

Kiedy uczeń nie ma możliwości uczestniczenia w otwartej dyskusji na zajęciach właśnie takiego typu, na tematy bardzo specyficzne, a jest uznawany za homofoba, to jest naprawdę irytujące.

Na podstawie: http://www.charismanews.com/opinion/46247-teacher-to-student-if-you-don-t-support-gay-marriage-drop-my-class

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *