Strona główna > Rosja > Nauczanie holocaustu środkiem walki z antysemityzmem

Nauczanie holocaustu środkiem walki z antysemityzmem

W Federacji Żydowskich Gmin Rosji (FJOR) uważa się, że kursy historii holocaustu w Moskwie są ważnym środkiem w walce z antysemityzmem!

a

W Federacji Żydowskich Gmin Rosji uważa się za istotne przeprowadzenie w Moskwie kursów dotyczących historii holocaustu.

„Podobne kursy są skutecznym sposobem przeciwdziałania antysemityzmowi. Takie kursy przyczyniają się do tego, że w środowisku nieżydowskim rozchodzi się prawdziwa informacja o antysemityzmie i holocauście” – powiedział szef departamentu ds. stosunków społecznych Federacji Żydowskich Gmin Rosji, Boruch Gorin, którego cytuje służba prasowa tej organizacji.

Jak zaznaczył przedstawiciel Federacji Żydowskich Gmin Rosji, jest to niezwykle ważne teraz „kiedy nowe środki komunikacji radykalnie poszerzyły możliwości antysemitów i negacjonistów holocaustu w kwestii popularyzacji kłamliwych informacji wśród milionów czytelników i słuchaczy”.

Kursy były zorganizowane przez Centrum Naukowo-Edukacyjne  „Holocaust”, przez Muzeum Żydowskiego Dziedzictwa i Holocaustu przy wsparciu Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego i Protestanckiej Fundacji „Ewen ezer”.

Moskwa, 19.08.2016, agencja „Interfax”.

Źródło: http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=64160

Za: http://dsnmp.ru/v-feor-schitayut-kursyi-po-istorii-holokosta-v-moskve-vazhnyim-sredstvom-borbyi-s-antisemitizmom/

Data publikacji: 24.09.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *