Strona główna > Bez kategorii > NATOwskie szwadrony śmierci zaangażowane w ataku terrorystycznym na syryjski rząd

NATOwskie szwadrony śmierci zaangażowane w ataku terrorystycznym na syryjski rząd

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/07/19/251671/nato-death-squads-linked-to-syria-attack/

Data publikacji: 19.07.2012

Tłum. RX

Amerykański autor i historyk mówi, że „natowskie szwadrony śmierci” były zaangażowane w śmiercionośny zamach bombowy w stolicy syryjskiej z 18 lipca, który był wymierzony w najwyższe osobistości syryjskie, donosi PressTV.

„Widzimy siły proNATOwskie, NATOwskie szwadrony śmierci zamieszane w to”, powiedział dr Webster Griffin Tarpley w nawiązaniu do środowego ataku bombowego na kwaterę główną Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Damaszku, który zabił syryjskiego ministra obrony Dawoud’a Rajih’a, wiceministra obrony Assef’a Shawkat’a i asystenta prezydenta, Hasan’a Turkmani’ego.

„Podkreśliłbym rolę NATO i oczywiście CIA ponieważ wiemy, że prasa tutaj, dzisiaj, „The Wall Street Journal”, przypomina nam, że CIA nadzoruje komunikację, koordynuje…dla Wolnej Armii Syryjskiej i dla szwadronów śmierci”, oświadczył Tarpley w środowym wywiadzie dla PressTV.

Syryjski minister spraw wewnętrznych Mohammad Ibrahim al-Sha’ar i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Hisham Bikhtiyar także zostali ranni w tymże ataku bombowym. Syryjski prezydent Bashar al-Assad mianował generała Fahd al-Jassem al-Freij ministrem obrony natychmiast po zamachu. Terrorystyczna Wolna Armia Syryjska (FSA) wzięła odpowiedzialność za środowy atak bombowy i oświadczyła, że atak był „pierwszym z serii”. Tarpley stwierdził także, że „operacja o tym stopniu złożoności byłaby bardzo trudna do przeprowadzenia nawet dla terrorystów z Al-Kaidy. Muszą oni, zasadniczo, być kierowani przez, być może, oficerów francuskich, brytyjskich lub amerykańskich służb specjalnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.