Strona główna > Rosja > NATO szkoli 40 tysięczną armię do wojny z Rosją

NATO szkoli 40 tysięczną armię do wojny z Rosją

NATO szkoli 40 tysięczną armię do wojny z Rosją.

-

W Polsce odbywają się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Sojuszu Północnoatlantyckiego dotyczące odparcia ataku „umownego państwa agresora”, pod którym, według Neopresse, rozumie się Rosję. Autor artykułu pisze, że manewry wojskowe prowadzone są w „maksymalnie realistycznych warunkach” i z wzięciem pod uwagę tego co „Rosja zrobiła na Ukrainie”.

Według scenariusza NATO, kontynuuje autor, „wielki sąsiad” zajął estońską wyspę Hiiumaa. W siedzibie sztabu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli mówi się o tym, że ten przypadek wchodzi w zakres porozumienia o wzajemnej obronie i tworzy jednostkę wojskową liczącą 40 tysięcy ludzi. Przed generałem NATO z Niemiec, Hans-Lotharem Domroze, który dowodzi operacją, stoi zadanie wyzwolenia podbitego terytorium.

W centrum dowodzenie panuje napięta atmosfera, opisuje sytuację autor. Najcięższe walki dopiero przed nami. Na ekranie wyświetlona jest mapa Estonii, na północy wyspy Hiiumaa zaznaczone są pozycje Armii Czerwonej. W ciemnych pomieszczeniach centrum szkoleniowego w polskim mieście Bydgoszcz zapominasz, że tak naprawdę chodzi o ćwiczenia wojskowe, pisze autor.

To co się dzieje nie różni się od prawdziwej operacji. Generał brygady Hans van Grisven podkreślił, że manewry wojskowe, które on zaplanował ze swoim sztabem, odbywają się w „maksymalnie realistycznych warunkach” a także z wzięciem pod uwagę tego co „Rosja zrobiła na Ukrainie”.

Reakcja NATO na to co „Rosja zrobiła na Ukrainie” jest dla autora oczywista: zastraszanie i uzbrojenie. Gazeta przypomina, że w sierpniu Sojusz Północnoatlantycki już przeprowadzał ćwiczenia wojskowe na rozdartej wojną domową Ukrainie. I tym razem 400 żołnierzy z 23 państw NATO weźmie udział w symulacji działań bojowych jako 40-tysięczna armia.

Części tej operacji już były przećwiczone w warunkach bojowych pod nazwą kodową „Anakonda”, kiedy używany był prawdziwy wojskowy sprzęt bojowy. Jednocześnie NATO oświadcza, że manewry wojskowe nie mają odniesienia do ostatnich wydarzeń i nie są sygnałem dla Moskwy. Trudno w to uwierzyć, pisze autor.

Za: http://3rm.info/52204-nato-treniruet-40-tysyachnuyu-armiyu-dlya-voyny-s-rossiey.html

Źródło: russian.rt.com

Data publikacji: 29.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *