Strona główna > Świat > Następny tragiczny „zbieg okoliczności” dotyka malezyjskie linie lotnicze

Następny tragiczny „zbieg okoliczności” dotyka malezyjskie linie lotnicze


Samolot malezyjskich linii lotniczych AirAsia 8501 zaginął gdzieś nad Pacyfikiem zaraz po tym, gdy pilot poprosił o zmianę kursu.

a
W niedzielę rano ruszyła operacja morska poszukiwania Airbusa A320-200 linii AirAsia, jaki zaginął podczas lotu z Surabaya, Indonezja, do Singapuru, krótko po tym, gdy piloci poprosili o zmianę planu lotu z powodu złej pogody.

Z lotem QZ8501, który miał 162 ludzi na pokładzie, stracono kontakt w niedzielę o godz. 07:24 czasu lokalnego w pobliżu wyspy Belitung, Indonezja, twierdzi oświadczenie linii lotniczych AirAsia. Planowane lądowanie miało odbyć się w Singapurze o godz. 08:30 czasu lokalnego. Wśród pasażerów było szesnaścioro dzieci i jedno niemowlę. Na porannej konferencji prasowej urzędnicy z Indonezji powiedzieli, że samolot był przez kilka godzin w powietrzu, a jego paliwo było na granicy wyczerpania.

To kolejny, trzeci już incydent lotniczy w tym roku z Malezją w roli głównej. Dotychczas tragedia dotknęła dwa jumbo jety Malaysia Airlines, najpierw jeden tajemniczo zniknął bez śladu nad Morzem Południowochińskim, potem kolejny został zestrzelony nad Ukrainą.

Sześcioletni samolot realizował plan lotu, ale poproszono o zmianę kursu z powodu pogody, a potem utracono jakikolwiek kontakt z samolotem. Samolot był w zasięgu indonezyjskiej kontroli ruchu lotniczego przez około 42 minuty, po czym kontakt został utracony, wynika z oświadczenia linii AirAsia.

Źródło: http://wakeupfromyourslumber.com/airasia-flight-qz8501-from-indonesia-to-singapore-missing/

Tłum. Pluszowy Miś.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *