Strona główna > Rosja > Następny żydowski sabat na putinowskim Kremlu

Następny żydowski sabat na putinowskim Kremlu

r1,1Dnia 1 grudnia 2013 roku odbędzie się kolejny żydowski sabat w Państwowym Pałacu Kremlowskim, w głównej sali. Oto już 22 lata żydzi bezczeszczą swoimi pląsami rosyjski Kreml. Pierwsze, na Kremlu, świętowanie Chanuki miało miejsce dnia 1 grudnia 1991 roku na fali euforycznego triumfu Rewolucji Sierpniowej i następującego 8 grudnia, jako zwieńczenia Chanuki, białowieskiego przewrotu, to znaczy rozbicia integralności terytorialnej ZSRR.

Przy tym telemost połączył świętujących żydów na Kremlu ze świętującymi żydami w Nowym Jorku, Tel-Avivie i w innych stolicach, przydając temu wydarzeniu symboliczne, międzynarodowe znaczenie. Na placu przed rosyjskim parlamentem była ustawiona dziewięciometrowa menora, żydowski świecznik świątynny.

Do komitetu organizacyjnego Chanuki weszli: żona akademika, żyda Sacharowa, żydówka Jeliena Bonner i minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej, żyd A. Kozyriew (później członek prezydium Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego). To wtedy zwierzchnik chasydów z sekty Chabad, lubacziwski rabin Schneerson, ogłosił w Nowym Jorku, że upadek reżimu komunistycznego w Rosji i świętowanie żydowskiej Chanuki na Kremlu, oznacza „szybkie nadejście żydowskiego Moshiacha” („Chanukah Around the World”- The Jewish Press, New York, 1991). Schneerson przepowiedział także, że Moshiach pojawi się 9 września 1991 roku.

r50

Później prasa donosiła: „Chasydzi lubawiczowscy uważają to historyczne wydarzenie (masowe świętowanie przez judejów-talmudystów Chanuki w moskiewskim Kremlu- red.) za oznakę bezpośredniej bliskości nadejścia Moshiacha. „Moshiach nadchodzi”- napisano na plakacie nad East Highway (Brooklyn, NY). I w drugim artykule: „Święto Chanuki w tym roku przybiera szczególne znaczenie albowiem jest ono związane właśnie z nadejściem Moshiacha.

Kiedy on przyjdzie, co może mieć miejsce w każdej chwili, my uświęcimy trzecią świątynię jerozolimską”. Słowa Schneersona mają głęboki sens. Bezczelność tego świętowania akurat na Kremlu polega na zamanifestowaniu ich władzy. Przecież Kreml jest symbolem rosyjskiej państwowości. A obecna Chanuka to nie jest zwykłe wspominanie wydarzenia sprzed ponad 2 tysięcy lat. Wtedy to było zwycięstwo żydów nad greckimi władcami.

To już nie zwycięstwo nad starożytnymi Grekami ale zwycięstwo nad europejskimi narodami (i przede wszystkim nad narodem rosyjskim), które muszą podporządkować się żydom: „przebywać w jego namiotach” w pozycji podporządkowanej a nie jako sukcesorzy bogowybraństwa. Przypomnę także, że 19 stycznia 1990 roku, według informacji gazety „Jewish Press” (9.02.1990) odbyło się „pierwsze żydowskie nabożeństwo” w moskiewskim Kremlu: „Manhattański rabin poprowadził na Kremlu pierwsze, w jego historii, żydowskie obrzędy religijne. Rabin Arthur Schneider, główny rabin „Park East Synagogue” (New York) poprowadził w ubiegły piątek wieczorem, na Kremlu, szabasowe obrzędy religijne, które nastąpiły po międzynarodowej konferencji w sprawie ochrony przyrody, na której wystąpił sowiecki prezydent Michaił Gorbaczow.

Żydowskie nabożeństwo wymaga obecności co najmniej dziecsięciu osób, „minian” czyli kworum. Wśród osób tworzących kworum, na Kremlu byli: lord Immanuel Jacobovits, główny rabin Anglii, Moses Rosen,główny rabin Rumunii,  Adolf Szajewicz, duchowy zwierzchnik głównej synagogi Moskwy, Ralph Goldman z Nowego Jorku i inni żydowscy uczestnicy Forum Światowego Przywódców Religijnych i Parlamentarnych ds. Ochrony Ludzkości.

A w 2000 roku świętowanie Chanuki w synagodze na Marinoj Roszczie (Moskwa) zaszczycił sam Putin. Wziął on udział w zapalaniu chanukalnej menory i wygłosił mowę: „W Izraelu już jest bez mała milion naszego narodu. Ja świadomie mówię, że współdziałam w rozwoju stosunków z naszymi rodakami dlatego, że uważam za wielki historyczny błąd odrzucanie tych ludzi”- powiedział Putin. „Ja chcę złożyć życzenia szczęścia i pomyślności całemu naszemu narodowi”- powiedział Putin, obrzucając wzrokiem osłupiałych i ogromnie  rozradowanych zebranych w sali żydów.

Corocznie podczas święta Chanuki społeczność żydowska Rosji w Państwowym Pałacu Kremlowskim wręcza nagrodę „Skrzypek na dachu” swoim żydom, tym którzy wnieśli znaczący i uznany wkład w rozwój życia kulturalnego i społecznego społeczności żydowskiej. Laureatami w różnych latach byli znani przedstawiciele „kultury i sztuki”, „działacze społeczni” a wśród nich nich reżyser Pietr Todorowskij, dziennikarz Nikołaj Swanidze, malarz Jurij Norstein, kompozytor Oskar Felzman, reżyser filmowy Siergiej Ursuliak, pediatra Lieonid Roszal, główny trener rosyjskiej reprezentacji w gimnastyce artystycznej Irina Winer, laureat Nagrody Nobla Żores Ałfierow i liczni inni.

Jak widzimy wszyscy są prawdziwie koszernymi osobnikami. W sabacie poświęconym nadawaniu nagrody, w różnych latach udział brali: Lieonid Agutin, Walierij Sjutkin, Jewgienij Griszkowiec, Władimir Priesniakow, Igor Butman, Iwan i Andriej Urganty, Arkadij Sziłkłopier, Dawvd Krakauer, David D’Or, Steve Bernstein, Dudu Fischer, Ilia Averbuch, Grupa „Gogol Bordello”, „Chór Tureckiego”, Matwiej Szierling, zespół klezmerski „Najechowicze”, grupa muzyczna „Oi Va Voi” z Anglii i liczni inni koszerni działacze. Bilety na ten sabat będą kosztowały od 2200 do 12ooo rubli, które popłyną naturalnie do żydowskich kieszeni a nie do budżetu państwowego.

Harujemy dla dobra naszego narodu!
Harujemy dla dobra naszego narodu!

Za: http://judastruth.livejournal.com/121954.html#cutid1

Data publikacji: 4.11.2013

Przekład: RX

PATRZ TAKŻE

Ворован Ворованович Путейкин(СУПЕР ХИТ)

„Złodziej Złodziejowicz Putiejkin”- Pieśń Alieksandra Harczikowa o judejskim kryminaliście na stanowisku preżydenta chazarskiej eFeRji

 

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7477

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.