Strona główna > Bez kategorii > Następne dokonania Bronka – „Komorowski” poparł zamach na SKOK-i

Następne dokonania Bronka – „Komorowski” poparł zamach na SKOK-i

źródło: http://wolnemedia.net

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Jak się dowiedział portal Niezależna.pl bez konsultacji z zainteresowanymi, czyli SKOK-ami.

W komunikacie Kancelarii Prezydenta napisano, że celem ustawy jest m.in. wprowadzenie nadzoru państwowego nad kasami i Kasą Krajową. Kompetencje Kasy Krajowej w tym zakresie przejmie Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Ustawa wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia. Niektóre przepisy zaczną jednak obowiązywać po dziewięciu miesiącach od dnia ogłoszenia i po upływie 18 miesięcy od dnia ogłoszenia.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, zwraca uwagę, że ustawę podpisano bez konsultacji ze SKOK-ami.

– Szkoda, że prezydent Bronisław Komorowski nie zasięgnął opinii głównych zainteresowanych. Jak widać tym razem nie był prezydentem wszystkich Polaków – tłumaczy Janusz Szewczak. – Tym bardziej dziwi to, że ustawa podpisana została, gdy banki-córki transferują z Polski kwoty sięgające już od 20 do 25 miliardów złotych. I małe, spółdzielcze instytucje mogą być ostatnią ostoją bezpieczeństwa. Poza tym dzieje się to tuż przed światowym kongresem, podczas którego pojawią się tysiące osób, aby pogratulować SKOK-om 20 lat intensywnego rozwoju. To dość szczególny prezent od prezydenta Komorowskiego – dodaje.

Opracowanie: gb
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.