Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Narzędzie tortur dla zwierząt

Narzędzie tortur dla zwierząt

To narzedzie do tortur istnieje na prawde i jest w sprzedaży.  Ma nazwe: urzadzenie do kauteryzacji wybrzuszen rogowych u małych cielaków. Kauteryzacja to praktyka wykonywana na mlodych cielakach i sluzy do wypalania korzeni rogow.

Zazwyczaj przy użyciu rozpalonego żelaza.

a
Chodzi tu o okropne cierpienie mimo ze „krótkotrwale” i powoduje ono stałą ranę i stały ból… Mimo zakazu zadawania zbytecznego bólu zwierzętom to wyszła uchwała, która to dopuszcza jako że ból jest „krótkotrwały” ale nie bierze pod uwagę że zwierzę żyje z ciągłym bólem czyli nie żyje w dobrych warunkach psychofizycznych…

Mamy pytanie: kto ustanowił stopień minimalnego czy maksymalnego bólu i na jakiej podstawie??

Stopień cierpienia nie może być absolutnie obliczalny w jakiejkolwiek skali tym bardziej że chodzi tu o gatunek inny niż ludzki więc nie ma skali porównawczej. Stopień cierpienia jest zróżnicowany wśród ludzi więc tym bardziej nie można stwierdzać co jest bardziej lub mniej bolesne dla zwierząt.

Zwierze jest istotą bezpośrednio zaangażowaną w te praktyki i nie może w tej kwestii zabrać głosu więc bezsensowne jest prawo pozwalające hodowcom ocenę bólu jako minimalnego. Skąd wiedzę co czują i w jakim stopniu cierpią zwierzęta?

Pisząc o bólu” krótkotrwałym” nie jest jasne jaki okres czasu uważany jest za krótkotrwały……3 sekundy, godzina, jeden dzień czy więcej.

Jedno prawo zakazuje zadawanie cierpienia zwierzętom a drugie pozwala na wniesienie nowych uchwał i poprawek które zezwalają na barbarzyńskie praktyki. ( !!! )

Np. kauteryzacja wyrostka rogowego jest dozwolona u cielaka do 3 tyg życia. Obcinanie dzioba w pierwszych dniach życia ale tylko przy użyciu sprzętu który powoduje minimalny ból. Kastracja jest dozwolona w celu zapewnienia jakości produktów, ale tylko przed dojrzewaniem seksualnym przez adekwatny personel aby obniżyć do minimum cierpienie zwierzecia…

Obcięcie dziobu u kury nośnej następuje dzińn po jej narodzinach poprzez obcięcie jej dzioba za pomocą rozżarzonego przypominającego gilotynę narzędzia.
Dziob jest jednym z najbardziej unerwionych organów a proceder ten tak bolesny, ze wiele piskląt umiera z powodu szoku a mówią tu o bólu strasznym ale krótkim i powodującym stale okaleczenia… ( !!!! )

Kastracji natomiast poddawane są woły i świnie a zabieg ten odbywa się bez żadnego znieczulenia. Następny przykład okrutnego ale „krótkotrwałego” cierpienia ze stałym okaleczeniem…( !!! )

Podsumowując wszystko mamy obraz jak prawo dba o dobry stan psychofizyczny zwierząt. Dozwolone jest zadawanie WIELKIEGO CIERPIENIA tak jak kastracja na żywo tłumaczona aby zachować wysoką jakość produktów i tradycjonalne praktyki produkcyjne. Zwierze w przemyśle hodowlanym jest pozbawione swojej wartości jako stworzenie myślące i czujące stając się tylko rzeczą, produktem seryjnym ocenianym na podstawie swojej jakości obrabianym tradycjonalnymi metodami produkcyjnymi… dla CIEBIE!

To wszystko i chodzi o to że z jednej strony rząd wydaje pewne prawa w obronie praw zwierząt a potem wprowadza poprawki które pozwalają NA BESTIALSTWO w stosunku do nich i to jest legalne….

PRAWO ZEZWALA NA CIĄGŁE CIERPIENIE – gdy nadchodzi śmierć, staje się ona wybawieniem.

Zobacz jakie narzędzia tortur wymyślił i usprawnił ten ” inteligentny” człowiek tylko dla CIEBIE:

a

a

a

a

a

Źródło: https://www.facebook.com/CrueltyAmongTheNations

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.