Strona główna > Świat > Napływ uchodźców pociąga za sobą liczne gwałty

Napływ uchodźców pociąga za sobą liczne gwałty

„Zwiększająca się liczba kobiet i młodych dziewcząt, które są umiejscowione w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech jest gwałcona, molestowana seksualnie bądź zmuszana do prostytucji przez męską cześć uchodźców – donoszą niemieckie organizacje pracy społecznej, mające wiedzę z pierwszej ręki na temat sytuacji, pisze zespół ekspertów z Instytutu Gatestone. Ubiegający się o azyl stoją również za licznymi gwałtami na Niemkach.

a

Wiele gwałtów ma miejsce w centrach dla obu płci, gdzie tysiące męskich oraz żeńskich emigrantów dzieli ze sobą sypialnie i prysznice.

Sytuacja kobiet i dziewcząt w niektórych z ośrodków jest tak niebezpieczna, że kobiety opisywane są jako ‘zwierzyna’, która musi bronić się przed muzułmańskimi samcami –drapieżnikami.

Jednak wiele ofiar obawia się odwetu i trzymają język za zębami, mówią pracownicy społeczni, jak podaje instytut.

Równocześnie w miastach i miejscowościach na terenie całego kraju wzrasta liczba Niemek gwałconych przez uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Wiele z tych przestępstw jest bagatelizowanych przez niemieckie władze i narodowe media, widocznie by uniknąć wzniecenia antyemigranckich uczuć.

18 sierpnia koalicja składająca się z czterech organizacji pracowniczych na rzecz pracowników społecznych i ugrupowania na rzecz praw kobiet, wysłały list do liderów partii politycznych w parlamencie regionalnym w Hessen – regionie w zachodnio-centralnej części Niemiec – gdzie ostrzegały one o pogarszającej się sytuacji kobiet i dzieci w centrach dla uchodźców.

„Ciągle zwiększający się napływ uchodźców komplikuje sytuację kobiet i dziewcząt w ośrodku dla uchodźców w Giessen i w jego filiach” podają w liście.

”Zwyczaj udostępniania noclegów w dużych namiotach, brak osobnej instalacji sanitarnej dla każdej z płci, pokoje bez możliwości zamykania na klucz i brak bezpiecznych kryjówek dla kobiet i dziewcząt – gwoli przytoczenia tylko niektórych czynników lokalnych – zwiększa bezbronność kobiet i dziewcząt w tychże ośrodkach”, mówią dalej w liście.

Konsekwencją tego są liczne gwałty i przestępstwa seksualne. Odbieramy coraz większą liczbę zgłoszeń przymuszania do prostytucji. Należy podkreślić, iż nie są to pojedyncze przypadki.”

W liście tym napisane jest, iż wiele kobiet ze strachu przed gwałtem śpi w ubraniu od stóp do głów i nie korzysta z toalety podczas nocy. Nawet w ciągu dnia boją się one przechodzić przez obóz.

„Wiele z tych kobiet – prócz bycia uciekinierkami od wojny bądź wojny domowej – uciekło również z powodów związanych z prześladowaniem płci, jak np. Wymuszone małżeństwa bądź okaleczanie narządów płciowych. Kobiety te są szczególnie narażone, szczególnie jeśli zbiegły same albo z dziećmi. Nawet, jeśli towarzyszą im męscy członkowie rodziny bądź kompani, nie jest to zawsze ochrona przed gwałtem, gdyż i to może prowadzić do konkretnej zależności od nich i wykorzystywania seksualnego”, czytamy dalej w liście.

Problem gwałtu i przestępstw na tle seksualnym w niemieckich ośrodkach dla uchodźców jest problemem w skali kraju, pisze Instytut Gatestone i wkazuje kilka przykładów:

W Bayern kobiety i dziewczyny zakwaterowane w centrum dla uchodźców w Bayern Barracks, wcześniejsze baraki militarne w Monachium, są każdego dnia narażone na gwałty i zmuszane do prostytucji, zgodnie z grupą obrońców praw kobiet. Mimo, że są tam oddzielne sale sypialniane dla kobiet, drzwi nie są zamykane i mężczyźni kontrolują dostęp do instalacji sanitarnych.

(Nasuwa się wniosek, iż przyjmując uchodźców z krajów dotkniętych wojną i gwałtem, przyjmujemy także ich sprawców. I, jak wiele źródeł wskazuje, przyjmujemy głównie młodych, silnych, roszczeniowych mężczyzn, którzy bardziej pasują do opisu sprawców, niż ofiar… Tłum.)

Około 80% uchodźców/ migrantów w centrach są mężczyznami, zgodnie z ‘Bayerischer Rundfunk’, który również podaje, że ceną za seks z żeńskimi uchodźcami jest 10 euro. Jeden z pracowników społecznych tak opisuje to centrum: ‘Jesteśmy największym burdelem w Monachium’.

Policja upiera się natomiast, że nie mają żadnych dowodów, że gwałty miały miejsce, pomimo, że jedna z akcji policyjnych ujawniła, że stróże zatrudnieni tam by strzec bezpieczeństwa, przemycali narkotyki i broń, przymykając oczy na prostytucję, pisze Instytut Gatestone.

ZMOWA MILCZENIA

28 sierpnia 22-latek z Erytrei, ubiegający się o azyl, został skazany na rok i osiem miesięcy więzienia za próbę gwałtu na 30- letniej iracko – kurdyjskiej kobiecie, w ośrodku dla uchodźców w Höchstädt w Bayern. Tak niski wyrok, zgodnie z oceną Instytutu Gatestone, został przydzielony za sprawą adwokata, który przekonał sędziego, że sytuacja pozwanego w ośrodku była beznadziejna.

26 sierpnia 34- letni ubiegający się o azyl mężczyzna, dopuścił się próby gwałtu na 34- latce w umywalni w Stralsund, mieście niedaleko Morza Bałtyckiego.

6 sierpnia policja ujawniła, że 13 letnia muzułmanka została zgwałcona przez uchodźcę w ośrodku w Detmold, mieście w środkowej części zachodnich Niemiec. Dziewczynka i jej matka zbiegły ze swojego kraju, rzekomo uciekając od kultury z przemocą seksualną; jak się okazało, gwałciciel był również z tego kraju.

Pomimo, że gwałt ten miał miejsce w czerwcu, policja utrzymywała ten fakt w tajemnicy przez niemalże trzy miesiące. Zgodnie z komentarzem redakcyjnym w gazecie Westfalen-Blatt, policja odmawia ujawnienia przestępstw, w które zamieszani są uchodźcy i emigranci, ponieważ nie chce dać uzasadnienia krytykom masowej emigracji. Dyrektor policji Bernard Flake powiedział, iż milczenie miało na celu ochronę ofiary. ‘ Będziemy wciąż postępować w ten sposób, jeśli przestępstwa będą miały miejsce w ośrodkach tymczasowego przetrzymywania uchodźców’, powiedział.

W ciągu weekendu od 12-14. czerwca, 15 latka zakwaterowana w ośrodku w Habenhausen, dzielnicy w północnym mieście Bremen, została wielokrotnie zgwałcona przez dwóch uchodźców. Ośrodek ten został okrzyknięty „domem zgrozy” przez ciągle wzrastającą przemoc pomiędzy rywalizującymi ze sobą gangami młodych z Afryki i Kosowa. Razem mieszka tam 247 uchodźców, a jest tam miejsce dla 180, przy czym w kafeterii, tylko 53 miejsc siedzących.”

(Sprowadzenie uchodźców, dla wielu jest ‘przejawem moralności i etyki’. Niestety, mam złą wiadomość dla zwolenników tej teorii. Moralność i etyka, nawet i w Chrześcijaństwie, które te pojęcia bardzo surowo zaznacza jako priorytety dla wierzących, ma po pierwsze odnosić się do nas samych i naszych najbliższych. Gdy wypełnimy swoje moralne, pierwszorzędne obowiązki, możemy pomagać innym. Ale tylko pod warunkiem, iż nie zaszkodzi to nam samy.

‘Kochaj bliźniego swego jak siebie samego’ – a więc najpierw uszanuj siebie. Odsyłam tutaj do wielu kazań znanych kapłanów, osoby które myślą, że wspierając kulturę zagrażającą Europejczykom, działają po chrześcijańsku.

Innymi słowy, pomagając innym za cenę swojego, swoich bliskich i rodaków, zdrowia, nie ma nic wspólnego ze szlachetnym czynem, jest raczej zdradą i gwałtem podstawowych założeń, na które wolontariusze i politycy tak ochoczo wskazują. A niestety taka jest cena sprowadzania ‘uchodźców’ z tych krajów. Tłum.)

„Równolegle do licznych gwałtów w ośrodkach dla uchodźców, również problem gwałtu na niemieckich kobietach stał się problemem powszednim, pisze Instytut Gatestone i podaje przykłady:

11 września 16- letnia Niemka została zgwałcona przez niezindyfikowanego ‘ciemnoskórego mężczyznę, który mówił łamanym niemieckim’, w pobliżu siedziby uchodźców w mieście Mering, niedaleko Bayern. Napad miał miejsce, gdy dziewczyna wracała do domu z dworca kolejowego.

12 sierpnia policja zaaresztowała dwóch irackich uchodźców w wieku 23 i 19 lat, za gwałt na 18 – letniej niemieckiej kobiecie za boiskiem szkolnym w Hamm, mieście w Nordrhein-Westfalen.

26 lipca 14 – letni chłopiec został zaatakowany i seksualnie wykorzystany w toalecie w pociągu regionalnym w Heilbronn, mieście w południowo zachodnich Niemczech. Policja podała, iż poszukiwali oni ‘ciemnoskórego’ sprawcy w wieku od 30-40 lat, który miał ‘arabski wygląd’.

Tego samego dnia, 21 letni uchodźca z Tunezji zgwałcił kobietę w wieku lat 20, w dzielnicy Dornwaldsiedlung w Karlsruhe. Policja utrzymywała zdarzenie w tajemnicy aż do 14. Sierpnia, gdy lokalna gazeta opublikowała te sprawę.

9 czerwca dwóch somalijskich uchodźców w wieku 20 i 18 lat zostali skazani na siedem i pół roku więzienia za gwałt na 21 letniej Niemce w Bad Kreuznach, w mieście w Rheinland – Pfalz, który miał miejsce 13.grudnia 2014.

5 czerwca trzydziestoletni Somalijczyk ‘S Ali’, ubiegający się o azyl, został skazany na 4 lata i 9 miesięcy więzienia za próbę gwałtu na 20 – latce w Monachium. Ali odsiadywał już wcześniej za gwałt i przebywał poza więzieniem jedynie 5 miesięcy do chwili koljegno gwałtu. Próbą ochrony tożsamości sprawcy, gazeta w Monachium nazwała go, pisząc o nim, ‘Joseph T’, pisze instytut.

22 maja 30-letni marokański mężczyzna został skazany na cztery lata i 9 miesięcy więzienia, za próbę gwałtu na 55-latce z Drezden. Dwa dni przed tym zdarzeniem, 25-letni Senegalijczyk został zatrzymany po tym, jak usiłował zgwałcić 21 letnią Niemkę przy Stachus, dużym placu w centrum Monachium.

16 kwietnia 21 – letni uchodźca z Iraku został skazany na trzy lata i dziewięć miesięcy więzienia za zgwałcenie 17-latki podczas festiwalu w mieście Straubing sierpniem 2014.

7 kwietnia 29-latek ubiegający się o azyl został aresztowany za próbę gwałtu na 14 – letniej dziewczynce w mieście Alzenau.

17 marca dwóch Afgańczyków ubiegających się o azyl, w wieku lat 19 i 20, zostało skazanych na 5 lat więzienia, za ‘szczególnie odrażający’ gwałt na 21- letniej Niemce w Kirchheim, miasto w pobliżu Stuttgartu, 17. Sierpnia 2014.

11 lutego 28-letni uchodźca z Erytrei został skazany na cztery lata więzienia za zgwałcenie 25-letniej Niemki w Stralsund, na wybrzeżu bałtyckim w październiku 2014.

1 lutego 27 – letni uchodźca z Somalii został aresztowany za próbę gwałtu na kilku kobietach w bayerskim mieście Reisbach, i za gwałt z 16. Stycznia na 24-letniej marokańskiej emigrantce w Drezden.

Wielokrotne inne przypadki gwałtów bądź ich prób – przypadki, w których policja poszukuje szczególnie zagranicznych sprawców (niemiecka policja mówi o nich najczęściej jako o Südländer, ‘południowcach’) – pozostają nierozwikłane, pisze sztab ekspertów z Instytutu Gatestone, wymieniając kolejne przykłady:

12 sierpnia ‘południowiec’ usiłował zgwałcić 17 letnią dziewczynę w Hannover. Tego samego dnia, również ‘południowiec’ usiłował zgwałcić 31 – letnią kobietę w Kassel. Policja podała, iż podobne zdarzenie miało miejsce w tej okolicy poprzedniego dnia.

10 sierpnia pięciu mężczyzn ‘tureckiego pochodzenia’ usiłowało zgwałcić dziewczynę w Mönchengladbach. Tego dnia ‘południowiec’ zgwałcić 15 latkę w Rinteln. 8 sierpnia kolejny ‘południowiec’ usiłował zgwałcić 20 letnią kobietę w Siegen.

3 sierpnia mężczyzna ‘północnoafrykańskiego pochodzenia’ zgwałcił 7 latkę w biały dzień, w parku w Chemnitz, w mieście we wschodnich Niemczech.

1 sierpnia ‘południowiec’ usiłował zgwałcić 27 latkę w centrum Stuttgartu.”

Co oznacza ‘integracja’? Kultura zachodnia musi się dostosować, czytaj: poddać dominacji:

Policja w mieście Mering, gdzie 16 letnia dziewczyna została zgwałcona 11. Września, wydała ostrzeżenie do rodziców, by nie pozwały dzieciom spotykać się bez towarzystwa osoby dorosłej. Policja ostrzegla również kobiety, by nie zbliżały się same do dworca kolejowego i by towarzyszył im ktoś w drodze powrotnej z niego, gdyż znajduje się on w pobliżu ośrodku dla uchodźców.

W mieście Pocking rodzice dostali przestrogę od dyrekcji szkoły licealnej, aby nie zezwalali swoim córkom na noszenie «odzieży odkrywającej ciało» by uniknąć «nieporozumień» w związku z 200 muzułmańskimi uchodźcami, którzy zostali zakwaterowani w budynku przy szkole (sytuacja wymagała znalezienia dla nich natychmiast jakiegoś zakwaterowania).

List ze szkoły podawał: „Syryjscy mieszkańcy miasta są głównie muzułmanami i posługują się językiem arabskim. Uchodźcy mają swą własną kulturę. Ponieważ szkoła leży zaraz przy budynku, gdzie mieszkają, uczniowie powinni zakładać przyzwoite ubrania by uniknąć niezgodności. Odkrywające bluzki albo topy, krótkie spodenki bądź spódniczki mogą prowadzić do nieporozumień”

A więc, pogwałcenie wolności człowieka, wolności, o którą walczyła Europa – wolności do ekspresji swojej tożsamości poprzez wygląd może powodować nieporozumienia. Nieporozumienie, to eufemizm! Innymi słowy, dziewczyny, które nie dostosują się do wymagań kultury muzułmańskiej, będą narażone na gwałt. Co więcej, można wyczytać z tych lini, że kultura muzułmańska będzie usprawiedliwiona? Czy gwałt na kobietach ze względu na dekolt bądź krótkie spodnie, niezależnie od pogody – nazywa się kulturą?

Czy nie jest to zamach na naszą kulturę wolności?

„Wzrost przestępstw na tle seksualnym w Niemczech jest spowodowany przewagą muzułmańskich mężczyzn wśród uchodźców / imigrantów, którzy wkraczają do kraju, wnioskuje Instytut Gatestone.

Instytut Gatestone podaje się za bezpartyjny, nienastawiony na zyski, międzynarodowy sztab ekspertów, którzy połączyli swe wysiłki, by informować społeczeństwo o sprawach, który główny przekaz mediów nie jest w stanie dostarczyć.”

Źródło: http://www.frie-ytringer.com/2015/10/10/asylstrommen-medforer-mange-voldtekter/

Tłumaczenie z języka norweskiego i komentarze do tekstu:

Katarzyna Gawrońska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =