Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Dlaczego należy raz na zawsze zamknąć FED

Dlaczego należy raz na zawsze zamknąć FED

23 grudnia 1913 roku powstał Bank Rezerw Federalnych. Jest on sercem wszystkich kłopotów ekonomicznych USA. Poniżej argumenty, dlaczego należy raz na zawsze zamknąć FED.

a

1. Lubimy myśleć, że mamy rząd „złożony z ludzi, przez ludzi i dla ludzi”.  Ale prawda jest taka, że mamy drugi, niewytłumaczalny rząd, niewybierany przez nas, który ma znacznie większą władzę nad naszą gospodarką niż ktokolwiek inny.

2. FED jest właściwie „niepodległy” od rządu. W rzeczywistości w sądzie federalnym FED kłócił się stanowczo, że „nie jest agencją” federalnego rządu i nie podlega „the Freedom of Information Act.”.

3. FED otwarcie przyznaje, że 12 regionalnych banków wchodzących w jego skład są zorganizowane bardziej jako prywatne korporacje.

4. Regionalne banki FED przydzielają akcje „bankom członkowskim”, które je posiadają.

5. 100% udziałowców FED to prywatne banki, rząd nie posiada żadnych udziałów.

6. FED nie jest agencją rządu federalnego, ale otrzymał władzę, by regulować nasze banki i instytucje finansowe. To nie powinno się wydarzyć.

7. Wg artykułu I, sekcji 8 Konstytucji USA Kongres USA jest jedyną instytucją, która ma mieć prawo by bić pieniądze, regulować jego wartość, także zagranicznych walut oraz ustalać standard miar i wag. Dlaczego więc FED to robi?

8. Jeśli popatrzysz na „dolara USA”, to rzeczywiście jest „banknot FED”. W świecie finansów „banknot” jest instrumentem długu.

9. W 1963 roku John F. Kennedy wydał Executive Order 11110, który dopuszczał Skarb USA do wydawania „banknotów USA”, które były bezpośrednio tworzone przez rząd USA, a nie przez FED. Został wkrótce zamordowany.

10. Wiele wolnych od długu banknotów wydanych za rządów Kennedy’ego jest wciąż w obiegu.

11. FED ustala, na jakim poziomie będą ustalone niektóre z najważniejszych stóp procentowych. W systemie wolnorynkowym wolny rynek ustala te stopy procentowe.

12. FED stał się tak potężny, że jest teraz nazywany jako „czwarta gałąź rządu”.

13. Najlepszy okres wzrostu gospodarczego USA był wtedy, gdy nie było centralnego banku.

14. FED został zaprojektowany jako maszyna wieczystego długu. Bankierzy wciągnęli rząd USA w tą spiralę długu, z której nigdy nie można wyjść. Od kiedy powstał FED (101 lat temu) dług publiczny wzrósł 5000 razy.

15. Federalny podatek dochodowy powstał w tym samym czasie co FED. To nie przypadek. Żeby zapłacić za dług rządu, który tworzy FED, federalny podatek dochodowy musiał być potrzebny. Idea jest taka, transferujemy nasze bogactwa od nas do rządu, a rząd do FED.

16. Okres przed 1913 rokiem był najlepszym okresem wzrostu gospodarczego (gdyż nie było podatku dochodowego).

17. Dzisiaj kod  podatkowy (określający kwotę dochodu zwolnioną od podatku) ma długość trzynastu mil.

18. Od czasu, gdy został stworzony FED do teraz, dolar stracił 98% jego wartości.

19. Od czasu, gdy prezydent Nixon zlikwidował ustalanie ceny dolara w zależności od wartości złota do teraz, dolar stracił 83% jego wartości.

20. Przez 100 lat przed założeniem FED gospodarka USA rzadko miała problemy z inflacją, a gdy FED powstał obecna jest stała i niekończąca się inflacja.

21. Wiek przed tym, jak FED został założony średnia roczna stopa inflacji wynosiła ok.  pół procenta. Wiek po tym, jak FED został założony średnia stopa roczna inflacji wynosiła ok. 3,5%.

22. FED pozbawił średnią klasę bilionów dolarów bogactwa przez ukryty podatek inflacji.

23. Rozmiar M1 zwiększył się prawie dwukrotnie od 2008 roku, gdy FED bezmyślnie dodrukowywał pieniądze.

24. Rezerwa Federalna zachowuje się jak Republika Weimarska, a wiemy jak się to skończyło (wojną).

25. FED stale nas kłamało nt. poziomu inflacji w naszej gospodarce. Jeśli współczynnik inflacji byłby wciąż liczony jak za prezydenta Cartera to oficjalny współczynnik inflacji wynosiłby od 8 do 10%.

26. Odkąd FED został stworzony było 18 różnych recesji lub kryzysów: 1918, 1920, 1923, 1926, 1929, 1937, 1945, 1949, 1953, 1958, 1960, 1969, 1973, 1980, 1981, 1990, 2001, 2008.

27. W ciągu 20 lat od utworzenia FED, gospodarka amerykańska pogrążyła się we wielkim kryzysie.

28. FED stworzył warunki, które spowodowały krach na giełdzie w 1929 roku, a nawet Ben Bernanke przyznaje, że odpowiedź FEDu na ten kryzys spowodowała ogromny kryzys, nawet większy niż powinien był być.

29. Polityka „łatwych pieniędzy” byłego przewodniczącego FED Alana Greenspana przygotowała grunt pod wielki kryzys w 2008 roku.

30. Bez FED subprime mortgage meltdown (Gwałtowny wzrost zaciągania kredytów hipotecznych wysokiego ryzyka w 2007 roku, przyczyniając się do najgłębszej recesji od dziesięcioleci.) prawdopodobnie nigdy by się nie przytrafił.

31. Jeśli możesz w to uwierzyć, od 1950 roku było 10 różnych recesji. FED stworzył bańkę internetową (okres euforii na giełdach całego świata, który miał miejsce w latach 1995-2001 i był związany ze spółkami z branży informatycznej i z pokrewnych sektorów. Jego cechą charakterystyczną było przecenianie przedsiębiorstw, które prowadziły działalność w internecie bądź zamierzały ją rozpocząć) oraz housing bubble (Jest to stan na rynkach nieruchomości, zapoczątkowany wzrostem cen, z powodu wzrastającego popytu, na który reagują spekulanci, co z kolei powoduje jeszcze większy wzrost popytu na nieruchomości, aż w pewnym momencie popyt zaczyna spadać lub następuje stagnacja i jednocześnie wzrasta bardzo podaż. To powoduje bardzo ostry spadek cen nieruchomości.) a teraz największą bond bubble ( odnosi się do wzrostu wartości obligacji o stałym oprocentowaniu, jak stopy procentowe spadają) w historii planety.

32. Wg oficjalnego rządowego raportu FED dokonał 16,1 bilionów dolarów tajnych pożyczek do banków podanych poniżej podczas ostatniego kryzysu finansowego. Wszystko wzięte ze strony 131 raportu…

Citigroup – 2.513 biliona dolarów
Morgan Stanley – 2.041 biliona dolarów
Merrill Lynch – 1.949 biliona dolarów
Bank of America – 1.344 biliona dolarów
Barclays PLC – 868 miliarda dolarów
Bear Sterns – 853 miliarda dolarów
Goldman Sachs – 814 miliarda dolarów
Royal Bank of Scotland – 541 miliarda dolarów
JP Morgan Chase – 391 miliarda dolarów
Deutsche Bank – 354 miliarda dolarów
UBS – 287 miliarda dolarów
Credit Suisse – 262 miliarda dolarów
Lehman Brothers – 183 miliarda dolarów
Bank of Scotland – 181 miliarda dolarów
BNP Paribas – 175 miliarda dolarów
Wells Fargo – 159 miliarda dolarów
Dexia – 159 miliarda dolarów
Wachovia – 142 miliarda dolarów
Dresdner Bank – 135 miliarda dolarów
Societe Generale – 124 miliarda dolarów
inni – 2.639 biliona dolarów

33. FED również zapłacił 659,4 miliony dolarów „opłaty” by „administrować” te pożyczki.

34. Podczas ostatniego kryzysu finansowego wielkie europejskie banki miały możliwość pożyczyć „nieograniczoną ilość pieniędzy”  od FED na bardzo niskich stopach procentowych.

35. Polityka „łatwych pieniędzy” Bena Bernanke (ekonomista amerykański pochodzenia żydowskiego) stworzyła największą finansową bańkę, którą ten naród widział i zrobiła grunt pod kryzys, który się zbliża.

36. Od końca 2008 roku wielkość bilansu FED wzrosła od mniej niż bilion dolarów do więcej niż 4 biliony dolarów. To kompletne szaleństwo.

Poluzowanie polityki pieniężnej, poluzowanie polityki monetarnej (ang. quantitative easing, QE) – zwiększenie wielkości podaży pieniądza w obiegu pieniężnym. Podstawowy instrument mający na celu zwiększenie podaży pieniądza to stopa procentowa banków centralnych. Jeśli stopa ta sięga lub znajduje się w pobliżu zera i nie przynosi to za sobą oczekiwanych makroekonomicznych rezultatów, to zwiększa się podaż pieniężna poprzez dodatkowe bodźce podażowe.

37. Podczas ery poluzowania polityki monetarnej wartość zabezpieczeń finansowych, które FED skumulował jest większa od łącznej kwoty długu publicznego, który skumulował rząd USA od prezydencji Jerzego Waszyngtona do Billa Clintona.

38. Ogólnie, FED posiada więcej niż 32% ekwiwalentów wszystkich 10 lat, a liczba ta rośnie o 0,3% tygodniowo.

39. Poluzowanie polityki monetarnej tworzy finansowe bańki, a kiedy się kończy, te bańki mają tendencję, by się opróżniać.

40. Większość pieniędzy tworzona przez poluzowanie polityki monetarnej  kończyła w rękach bardzo bogatych.

41. Według jednego z poufnych insiderów z FED, poluzowanie polityki monetarnej  zostały jedną wielką „dotacją” dla banków z Wall Street.

42. Jak twierdzi CNBC widzimy, że „każde przedstawicielstwo handlowe Ferrari powinno sobie wstawić w ramkę obraz Bena Bernanke”.

43. Donald Trump (amerykański przedsiębiorca, miliarder; właściciel licznych nieruchomości komercyjnych w USA, kierownik, założyciel oraz CEO (chief executive officer) Trump Organization) powiedział na temat poluzowania polityki monetarnej  następujące zdanie:

Ludzie tacy jak ja będą z tego korzystać.

44. Wielu obywateli o tym nie słyszało, ale badanie przeprowadzone przez Bank of England dowiodło, że poluzowanie polityki monetarnej  doprowadzi do przepaści między bogatymi a biednymi.

45. Różnica między absolutnym topem (1% wszystkich), a resztą kraju jest największa od 1920 roku.

46. Mainstreamowe media sprzedały informację ludowi, jako że poluzowanie polityki monetarnej  jest „programem bodźców gospodarczych”. Prawda jest taka, że odsetek amerykanów, którzy mają pracę właściwie spadł odkąd poluzowanie polityki monetarnej  zostało wprowadzone.

47. FED ma prowadzić naród do „całkowitego braku bezrobocia”, a tak się składa, że 102 miliony amerykanów w wieku zdolnym do pracy nie ma zatrudnienia. Wzrosło to o 27 milionów od 2000 roku.

48. Przez lata prognozy wzrostu gospodarczego tworzone przez FED konsekwentnie przeceniają siłę amerykańskiej gospodarki. Ale media głównego nurtu ciągle uznają te liczby za „wiarygodne”, a tak naprawdę pokazują tylko myślenie życzeniowe.

Budynek FED.

49. System rezerwy federalnej napędza wzrost rządu, tak i rząd napędza wzrost rezerwy federalnej. Od 1970 roku wydatki federalne rosły prawie 12 razy tak szybko jak średni dochód gospodarstwa domowego.

50. FED ma troszczyć się o kondycję wszystkich banków w Stanach, ale prawda jest taka, że jest zainteresowany tylko o te większe. W 1985 roku w USA było 18000 banków, teraz zostało tylko 6891.

Opracował: Girion

Źródła:

On The 100th Anniversary Of The Federal Reserve Here Are 100 Reasons To Shut It Down Forever

http://enews.threeware.com.au/articles/get/2825/749871

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poluzowanie_polityki_pieniężnej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bańka_internetowa

http://pl.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.