Strona główna > Polska > Najbogatsi Polacy coraz bogatsi

Najbogatsi Polacy coraz bogatsi

Magazyn „Forbes” opublikował doroczną listę 100 najbogatszych Polaków. Wynika z niej, że zajęcie ostatniej pozycji w tym rankingu wymaga posiadania większego majątku niż przed rokiem, natomiast znalezienie się na jego szczycie nie jest zależne od zdolności biznesowych.

a1,11

W porównaniu do lat wcześniejszych znalezienie się na liście 100 najbogatszych Polaków stało się dużo trudniejszym wyzwaniem niż dotychczas. Zajmujący ostatnią pozycję w zestawieniu małżeństwo Grycanów posiada bowiem majątek o wartości 340 mln złotych. Przed rokiem „najbiedniejszy z najbogatszych” musiał mieć aktywa o wartości szacowanej na „jedynie” 240 mln złotych. Warto zaznaczyć, że małżeństwo Grycanów obok ok. 40 innych milionerów pojawiło się na liście po raz pierwszy od co najmniej poprzedniego rankingu.

Zmiany w samej czołówce zestawienia są niewielkie i wiążą się przede wszystkim ze śmiercią Jana Kulczyka, zajmującego dotychczas pierwsze miejsce na liście najbogatszych. Zastąpiły go jednak jego dzieci czyli Sebastian i Dominika Kulczyk, co jasno pokazuje, że znalezienie się w rankingu 100 najbogatszych nie zależy wcale od biznesowych zdolności i kompetencji.

Warto zauważyć, że pierwszą dziesiątkę najbogatszych zamyka małżeństwo posiadające majątek o łącznej wartości 1,4 mld złotych, a więc ma blisko 14,5 mld mniej aktywów niż rodzeństwo Kulczyków.

Na podstawie: pb.pl, forbes.pl.

Za: http://www.autonom.pl/?p=15109

Data publikacji: 27.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *