Strona główna > Rosja > Najbardziej ruski rabin sekty Chabad Lubavitch…Główny rabin Sewastopola otrzymał rosyjski paszport

Najbardziej ruski rabin sekty Chabad Lubavitch…Główny rabin Sewastopola otrzymał rosyjski paszport

Agencja INTERFAX – Główny rabin Sewastopola, obywatel Izraela, Binyamin Wolf, otrzymał w czwartek paszport obywatela Rosji, poinformowała służba prasowa władz miejskich Sewastopola.

„Przyznanie mi rosyjskiego obywatelstwa było moim marzeniem od dawna, dzięki administracji prezydenta Rosji i władzom miejskim Sewastopola zostało ono spełnione” – cytuje się w informacji słowa rabina. Dokument został mu wręczony w samym Sewastopolu.

Jak informowano, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, w sierpniu bieżącego roku podpisał dekret o udzieleniu obywatelstwa rosyjskiego 104 cudzoziemcom z innych państw. Władimir Putin podkreślił, że w pierwszej kolejności są to ludzie, którzy niezależnie od narodowości i religijnego wyznania uważają siebie za związanych WIĘZAMI KRWI z RUSKĄ CYWILIZACJĄ, posługują się językiem rosyjskim i pragną pracować dla dobra Rosji.

Binyamin Wolf urodził się w 1977 roku, ukończył dwie yeshivy (żydowskie szkoły religijne) w Izraelu i uniwersytet religijny w Nowym Jorku. Rabin jest żonaty, ma troje dzieci, jest przedstawicielem znanej dynastii religijnej. Jego ojciec, Berke Wolf, był jednym z najbardziej wpływowych ludzi Izraela, był dyrektorem sieci yeshiv (religijne szkoły żydowskie) i budowniczym żydowskich osad religijnych.

Za: https://3rm.info/main/72507-samyj-russkij-ravvin-habadec-glavnyj-ravvin-sevastopolja-poluchil-rossijskij-pasport.html

13.09.2018

Szrapnel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *