Strona główna > NWO > Naiwny, fałszywy i ignorancki patriotyzm

Naiwny, fałszywy i ignorancki patriotyzm

„Strzeżcie się przywódców, którzy bębnią w bębny w celu wprawienia obywateli w patriotyczny ferwor, bo patriotyzm jest w rzeczy samej mieczem obosiecznym. Zarówno zagrzewa krew jak i zawęża umysł. A kiedy bębny wojenne osiągają gorączkowe tempo i krew gotuje się od nienawiści, a umysł się zamyka, przywódca nie będzie miał potrzeby w przejmowaniu praw obywateli. To raczej obywatele, zaparzeni strachem i oślepieni przez patriotyzm, ofiarują wszystkie swoje prawa na rzecz przywódcy i uczynią to chętnie. Skąd to wiem? Bo ja to zrobiłem. I jestem Cezarem”- Juliusz Cezar

a

Podczas gdy świat stoi nad przepaścią kolejnej Wojny Światowej, wygląda na to, że jeszcze się nie nauczyliśmy lekcji historii i nadal pozwalamy sobie na bycie prowadzonymi jak bydło na rzeź przez aktorów udających polityków. Ignorancja i apatia tych fałszywych „patriotycznych” mas jest ich mandatem do oszukiwania i robią to od lat, grając na lojalności i miłości, jaką ludzie mają do swoich narodów, w celu popchnięcia naprzód ich własnego zamiaru.

Jest to również łatwe dla niepoinformowanych mas aby zostać wprowadzonymi w patriotyczny ferwor kiedykolwiek tylko przywódcy złego kierunku pragną wsparcia dla swoich zbrojnych działań. Masy nie kwestionują wojskowych działań, lecz walą w bębny fałszywego patriotyzmu wierząc, że muszą pozostać lojalnymi swojemu krajowi nawet wtedy, gdy ten kraj jest dowodzony przez zdrajców, którzy nie mają długoterminowego interesu narodu w swoich sercach. Jeśli przywódca państwa wygłasza jak się wydaje „patriotyczne przemówienie” otoczony przez kilka flag narodowych, wtedy musi mówić uczciwie tak długo, jak masy są zaniepokojone. Ten rodzaj patriotyzmu jest niezdrowy i szkodliwy, ponieważ jest to ślepy patriotyzm, który nie zadaje pytań; to ślepa ugodowość na polityczny zamiar, który leży za przyczynami wojen. Nawet dzisiaj ludzie odmawiają zaakceptowania tego, że ci, którzy mają nami rządzić, używają patriotyzmu przeciwko nam, nawet jeśli był on użyty w celu wplątania nas w dwie bezsensowne i bratobójcze Europejskie wojny domowe, w których dziesiątki milionów młodych mężczyzn z naszego kontynentu umierało walcząc ze sobą nawzajem, a których długoterminowe skutki widzimy dzisiaj w Zachodniej Europie.

Pierwszorzędny przykład tego rodzaju fałszywego i ignoranckiego patriotyzmu można było zobaczyć w rozwijaniu wojny w Iraku, flagi powiewały i społeczne poparcie dla wojny było wysokie pomimo dużego i hałaśliwego ruchu anty-wojennego. Nasi żołnierze zostali wysłani na wojnę, która opierała się na kłamstwach, wielu straciło życie, a wielu więcej straciło kończyny i cierpi na problemy natury psychicznej w rezultacie. Zostali wysłani, aby walczyć w Iraku, ponieważ nasz wtedy prowadzący w złym kierunku Tony Blair powiedział im, jak i reszcie brytyjskiego narodu, że Irak był w posiadaniu broni masowego rażenia. To było kłamstwo a wojna była bezprawna. Nie tylko ginęli nasi żołnierze, ale setki tysięcy cywilów irackich, spośród których wielu było dziećmi. Walenie w bębny fałszywego patriotyzmu znów było zbyt miarowe, aby wszyscy je zauważyli. Fałszywi patrioci widzą w każdy krytycyzm zbrojnych działań w Iraku jako nie patriotyczny i oczernianie żołnierzy, którzy oddali życie. To nie o to chodzi, faktycznie nie patriotyczne jest nie przyznawanie, że zostali oni wysłani na wojnę pod fałszywymi pretekstami i utrwalanie tych samych kłamstw o wojnie w Iraku jako usprawiedliwiających. Wspomaganie narodów zbrojnie i w spierania rządu, który ich wykorzystuje to dwie różne rzeczy. Wspieram moje narodowe oddziały, ale nie wspieram rządu, który je wykorzystuje i miałbym nadzieję, że wojskowi sobie zdadzą sprawę, ze są wykorzystywani przez tą złowrogą, wzniecającą wojnę sitwę.

„Patriotyzm oznacza bycie w gotowości dla kraju. Nie oznacza stanie za prezydentem czy jakimkolwiek innym funkcjonariuszem publicznym, dokładnie do stopnia, w którym on sam stoi w gotowości dla kraju. To patriotyczne wspierać go tak dalece, jak efektywnie służy państwu. Jest nie patriotycznym nie sprzeciwiać się mu do tego stopnia, że przez nieefektywność czy w inny sposób zawodzi w swoich obowiązkach w byciu gotowości dla kraju. W innym przypadku, jest nie patriotyczne nie mówić prawdy, czy to o prezydencie czy o kimkolwiek innym.”- Teodor Roosevelt.

Patriotyzm to miłość i lojalność do własnego kraju, jednakże nie oznacza to, że powinno się okazywać lojalność dla jego dobra szczególnie, gdy kraj jest rządzony przez skorumpowanych zdrajców, którzy nadużywają patriotycznych uczuć dla swojego własnego narodu w celu realizacji zamiaru, który jest dla narodu wrogi. Prawdziwy patriotyzm identyfikuje tą wrogość i zepsucie i szuka sposobu na naprawę w jak najlepszym narodowym interesie. Prawdziwy patriotyzm szuka pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy wysłali nasze oddziały na wojnę opartą na kłamstwach, prawdziwy patriotyzm szuka sprawiedliwości dla nich i niezliczonych innych, którzy ucierpieli w rezultacie przestępczych działań kilku ludzi władzy. Prawdziwy patriotyzm chciałby widzieć Tony’ego Blaira na ławie oskarżonych za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko własnemu narodowi.

Niektórzy ludzie nie są w stanie pojąć faktu, że ludzie, o których wierzą, że rządzą ich krajem, tak właściwie tego nie robią, służą interesom międzynarodowej finansjery i są częścią zamierzenia, która pracuje na rzecz całkowitej światowej kontroli i podporządkowania mas, i która używa wojny i zagrożenia terroryzmem jako pretekstu do osiągnięcia tego celu.

Ludzie, którzy uważają się za patriotów muszą zadać pytanie, dlaczego cały system rządowy wspiera dokładnie te polityki, które niszczą naród. Dlaczego tak zwany premier narodu wpiera zastępowanie rodzimej populacji narodu na przykład? Dlaczego kłamią o korzyściach niby z tego płynących? Dlaczego tworzą prawo do uciszania waszego sprzeciwu wobec tego, co wam narzucają? W końcu dlaczego idą do telewizji i mówią wam, że to 'nie patriotyczne' sprzeciwiać się 'różnorodności' i 'wielokulturowości'? Mówią wam, że jest to 'niebrytyjskie' być przeciwko własnemu demograficznemu ludobójstwu, i że jest to 'centralna wartość' przyjmować własny upadek. To taka sama strategia, jakiej używają, kiedy podstępem wciągają masy w popieranie ich judeo-globalistycznych wojen, które przedstawiają jako będące w narodowym interesie.

Mówią, że czerpiemy korzyści z wojny, ponieważ to czyni nasze narody 'bezpieczniejszymi' od zagrożenia terroryzmem nawet, gdy to nasi przywódcy złego kierunku dolewają paliwa do ognia terroryzmu przez wszczynanie nielegalnych wojen, obalanie przywódców innych państw i fundowanie i zbrojenie grup terrorystycznych, które robią próbę judeo-globalitycznego zamierzenia. Mówią również, że „czerpiemy korzyści' z imigracji i wielokulturowości. Mówi się nam, że 'różnorodność to nasza siła' i że wielokulturowość jest 'wzbogacająca'. Niestety zapominają powiedzieć jak wygląda rzeczywistość i grają na patriotycznych uczuciach rodzimej ludności przez pokazywanie narodu w wielorasowym świetle otoczonego przez flagi narodowe i okrzyki bojowe.

Przykładem na to może być Olimpiada w Brytanii w 2012 roku. Otwarcie ceremonii było prowadzonym przez agendę portretem „harmonijnej wielorasowej Brytanii”, który ubrany był w fałszywy patriotyzm. Urodzony w Somalii długodystansowy biegacz Mo Farah na przykład ozdabiał strony tytułowe każdej gazety, okryty flagą zjednoczonego królestwa, aby pokazać światu, jak 'wielka wielorasowa jest Brytania' a naiwniacy na stojąco w całym kraju powiewali swoimi flagami równocześnie w wyrazie skrajnej apatii wobec rzeczywistości, co wymuszona wielokulturowość właściwie znaczy dla długoterminowej przyszłości Brytanii i Europy.

Patriotyzm w rzeczy samej jest mieczem obosiecznym i jest to coś, co jest bardzo dobrze rozumiane przez naszych wrogów i przywódców złego kierunku. Rozumieją oni, jak psychologicznie manipulować wami poprzez ich zatrute drogi wpływu. Rozumieją, jak propaganda może być użyta do zwyciężania ludzi. Jak Edward Bernays, siostrzeniec Zygmunta Szlomo Freuda treściwie to ujął:

„Świadome i inteligentne manipulowanie zorganizowanymi przyzwyczajeniami i opiniami mas jest ważnym elementem w demokratycznym społeczeństwie. Ci, którzy manipulują tym niewidocznym mechanizmem społeczeństwa, stanowią niewidzialny rząd, który jest prawdziwą siłą rządzącą naszego kraju.”

Czym jest pranie mózgów?

Pranie mózgów, czy też „kontrola umysłów”, odnosi się do procesu, w którym grupa albo jednostka systematycznie posługuje się nieetycznymi metodami manipulacji do przekonania innych do spełnienia życzeń manipulatora (manipulatorów), często ze szkodą dla osoby manipulowanej.

Ta manipulacja nie leży w waszym interesie, jest zamierzona do działania przeciwko waszym najlepszym interesom w celu przyniesienia korzyści tym, którzy naprawdę pociągają za sznurki. Zawsze musicie pytać, kto odnosi korzyści. Demokracja i mass media są narzędziami tych, którzy pociągaj za sznurki i będą się powoływać na patriotyczną treść kiedy tylko będą czuli, że jest to konieczne. Od teraz od was zależy odróżnić prawdziwy patriotyzm od fałszywego patriotyzmu.

„Patriotyzm jest wspieraniem swojego kraju przez cały czas, a swojego rządu wtedy, kiedy na to zasługuje”- Mark Twain.

Źródło: https://smashculturalmarxism.wordpress.com/2015/11/30/naive-false-and-ignorant-patriotism/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.