Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Nagranie wideo z Bohemian Grove (1981r). Kto uczestniczył w tajnych spotkaniach elity NWO

Nagranie wideo z Bohemian Grove (1981r). Kto uczestniczył w tajnych spotkaniach elity NWO

Reportaż z roku 1981, czyli na długo przed słynnym nagraniem wideo zrobionym przez Alexa Jones’a na terenie posiadłości Bohemian Grove Club. Film demaskuje elitę finansową i polityczną, która spotyka  się na corocznym dwutygodniowym zjeździe w olbrzymiej prywatnej posiadłości, w samym środku sekwojowego lasu.

cremation_of_care

Poniżej transkrypcja z reportażu wideo (1981r.):

„Pytanie brzmi: co mieli ze sobą wspólnego Herbert Hoover, Art Linkletter, Jack London i Richard Nixon? Wszyscy oni byli członkami ekskluzywnego męskiego stowarzyszenia Bohemian Club w Kalifornii, gdzie każdego roku w tym czasie elita z całego kraju spotykała się na dwutygodniowych zabawach.

Oto raport specjalny Steve’a Sheparda:

Ponad dwa tysiące członków ekskluzywnego męskiego stowarzyszenia Bohemian Club z San Francisco znów przybyło do północnej Kalifornii. Mężczyźni ci spędzą większość lipca obozując na około dwóch tysiącach siedmiuset akrach nieskalanego, niezwykle starego lasu sekwoi, lasu bardzo przypominającego ten. W miejscu zwanym Bohemian Grove, położonym jedynie osiemdziesiąt mil od San Francisco.

Gaj jest miejscem letniego odpoczynku Bohemian Club, a jego budynki są zakryte przez bujne korony drzew lasu ciągnącego się na południe od brzegu Russian River w hrabstwie Sonoma. Od ponad stulecia członkowie klubu i ich goście z całej Ameryki zbierają się w obozie, aby się odprężyć.

Ośrodek jest podzielony na tuziny mniejszych obozów, z których najważniejszy nazywa się Mandalay. Należą do niego biznesmeni tacy jak Leonard Firestone i Edgar Kaiser oraz politycy tacy jak Gerald Ford, Henry Kissinger, William French Smith i George Shultz.

Prezydent Reagan, wiceprezydent Bush i sekretarz obrony Weinberger są członkami innych obozów. Członkami klubu są zarówno Richard Nixon, jak i wysocy rangą dyrektorzy takich firm jak Eastern Air Lines, Standard Oil z Indiany oraz Bank of America. Większość mężczyzn w Bohemian Grove to ludzie sukcesu po pięćdziesiątce, zdaniem wielu pracowników konserwatywni politycznie.

Cóż, zdaje się, że co roku wielu z nich się popisywało albo próbowało się popisać. W zeszłym roku, 1980, popularnością cieszył się znak „darmowe dla przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500”.

cremation_of_care2

Członkostwo klubu można otrzymać tylko za zaproszeniem, i zależy ono od takich czynników jak pozycja społeczna, zawód, i więzi osobiste. Prywatność jest jedną z najbardziej cenionych zalet gaju. Członkom nie wolno ani robić zdjęć czy nagrań, ani rozmawiać czy pisać o tym co się dzieje w miejscu odpoczynku. Chociaż wielu członków klubu to osoby publiczne, prasa jest tu jak najwyraźniej niemile widziana.

Reporter: Jesteśmy z ABC News.

Ochroniarz: Jedźcie stąd. Jedźcie.

Reporter: Czy moglibyśmy z kimś porozmawiać?

Ochroniarz: Jedźcie stąd.

Każdy, kto byłby gotów popłynąć łodzią w górę Russian River, może dostrzec północny skraj terenu, ale to wszystko. Mimo to, pewnym ludziom z zewnątrz udało się zbadać gaj. Profesor socjologii, William Domhoff, dowiedział się wystarczająco wiele, aby napisać książkę na temat tego miejsca.

Myślę, że to miejsce rozrywki dla wpływowych. Miejsce, gdzie zamożni z całych Stanów Zjednoczonych spotykają się na dwa tygodnie, żeby na nowo przeżyć letnie kolonie. Dwutygodniowy obóz zaczyna się ceremonią zwaną kremacją zmartwień, podczas której lalkę symbolizującą nieszczęścia i troski spala się na ołtarzu przed wielkim posągiem sowy. Po zakończeniu tej ceremonii, wszyscy wiwatują, krzyczą i dzielą się piwem.

Occult4

Zdjęcie: Okłada broszurki wydanej w 2000 roku dla członków Bohemian Grove Club

Occult5

Zdjęcie: Ta sama broszurka z 2000 roku, w powiększeniu widać szkielet dziecka

Wśród innych regularnych zajęć można wymienić wystawianie dwóch przedstawień, z których jedno posiada rozbudowaną scenografię, muzykę symfoniczną i dziwaczne kostiumy. Drugie przedstawienie zdaje się mieć trochę lżejszą tematykę, przynajmniej sądząc po tych starych zdjęciach. Członkowie spędzają również czas pływając, wędrując, wypoczywając na słońcu i pijąc trochę prywatnych klubowych napoi alkoholowych.

Tak jak obóz chłopięcy, gaj ma symbol – w tym przypadku, dość groźnie wyglądającą sowę. Posiada też patrona, świętego Jana Nepomucena, prawdziwego trzynastowiecznego Czecha, który został kanonizowany za poczucie honoru. W gaju nie ma natomiast żadnych kobiet, nawet jako pracowniczek. Mimo wakacyjnego klimatu w gaju załatwia się pewne ważne sprawy.

Wszystkie ważne wydarzenia w gaju mają w pewnym stopniu charakter polityczny. Ważną przemowę w Bohemian Grove wygłosił na przykład Richard Nixon. Eisenhower wygłosił tam przemowę – wtedy zachodniobrzeżna elita po raz pierwszy zobaczyła go z bliska.

Rozmowy w gaju w latach trzydziestych przyczyniły się do powstania energii jądrowej i bomby atomowej. To właśnie w gaju w 1967 r. Richard Nixon i Ronald Reagan omówili różnice w swoich prezydenckich ambicjach. Każdego roku goście tacy jak Henry Kissinger czy Zbigniew Brzeziński przemawiają do członków na temat dziedzin, w których się specjalizują.

Wśród tegorocznych mówców znajdzie się doradca prezydenta, Edward Meese. Co roku inni goście przyjeżdżają do gaju tylko po to, aby się dobrze bawić. W tym roku dyrektor CIA William Casey został zaproszony przez Johna McCalla, byłego dyrektora CIA. Komisarz ligi baseballa Bowie Kuhn został zaproszony przez właściciela drużyny baseballowej, Petera O’Malleya.

Pomimo obecności tylu znacznych osobistości w gaju zdarzają się drobne irytacje. W tym roku koło wejścia do ośrodka zebrali się strajkujący przeciwko energii jądrowej, wymachując napisami i skandując slogany. Bohemian Grove stawia również czoła pozwowi złożonemu przez stan Kalifornia, ponieważ nie zgadza się zatrudniać kobiet. Nie wydaje się jednak, aby Bohemian Grove groził koniec.

Herbert Hoover nazwał je największą męską imprezą na świecie, a wielu wpływowych ludzi czeka, aby się tam dostać.

Z San Francisco, Steve Shepard, ABC News.”

Tłumaczenie: Ripsonar News

Obejrzyj reportaż w wideo poniżej:

Zobacz także:

Przygotował: Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *