Strona główna > Polska > Nadciąga noc komety

Nadciąga noc komety

Za kilka godzin zaczyna się „czas sakralny” w demokracji, gdy suwerenny naród, zachowując pełną ciszę i skupienie będzie zastanawiał się nad transcendowaniem swoich idei i aspiracji na osobę swojego Reprezentanta, który zasiadając w Pałacu Prezydenckim, będzie miał „dwa ciała”: jedno prezydenckie, drugie własne.

Oto czujemy zbliżanie się demokratycznego sacrum: ciszy wyborczej.

Z wczorajszej debaty zapamiętałem tylko jedno – nikt nie chciał stać przy fladze z logo PO. Nawet urocza Monika Oliwnik. Tak a propos – co ona se zrobiła z warami?

Wybory demokratyczne powinny kończyć się zaprzysiężeniem nowo wybranego prezydenta z jednoczesnym rozstrzelaniem wszystkich pozostałych kandydatów na ten urząd, którzy odpadli. Rozstrzelanie byłoby dowodem ich odwagi i poświęcenia dla ojczyzny. No i jaki byłby przy okazji spektakl. Gawiedź by się zeszczała przed telewizorem. A oglądalność! Wszystko w jednym – demokracja plus mediokracja.

Chociaż… Słusznie zauważył jeden z komentatorów: biorąc pod uwagę kondycję naszego narodu, wolałbym, by to przegrani kandydaci mieli obowiązek rozstrzelać zwycięzcę wyborów.

A teraz cisza…

a

Katon Najmłodszy

Źródło: https://katonnajmlodszy.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.