Strona główna > Świat > Nadchodzi Ustawa, która zakazuje bojkotowania żydowskiego Izraela

Nadchodzi Ustawa, która zakazuje bojkotowania żydowskiego Izraela

Kiedy nowy Kongres w USA zacznie działać, czeka go pierwszy akt prawny, który zapewne zostanie wdrożony. Nosi nazwę: HR1 w Izbie i S.1 w Senacie. Podobna ustawa będzie wdrożona w polskim parlamencie.

Zgodnie z wieloma źródłami zaangażowanymi w proces legislacyjny, S.1 będzie kompendium zawierającym kilka środków związanych z polityką zagraniczną, z których głównym jest przepis, zmuszający do obrony izraelskiego rządu. Ustawa jest najwyższym priorytetem legislacyjnym dla AIPAC.

W poprzednim Kongresie, akt ten znany był jako S.170.

Daje on rządom stanowym i lokalnym wyraźne prawo do bojkotu wszelkich amerykańskich firm, które działają przeciwko żydowskiemu Izraelowi.

Kara wymierzona w firmy, które decydują się na bojkotowanie/krytykowanie żydowskiego Izraela, uderza w pojedynczych obywateli amerykańskich, ponieważ indywidualni kontrahenci często pracują dla władz państwowych lub samorządowych pod auspicjami jednoosobowego przedsiębiorstwa lub innego podmiotu gospodarczego.

Tak było w przypadku Bahii Amawi, która straciła pracę przy dzieciach z autyzmem i zaburzeniami mowy w Austin, ponieważ odmówiła zadeklarowania, że nie będzie bojkotować towarów wyprodukowanych w Izraelu i / lub w nielegalnych osiedlach izraelskich.

Z pewnością jedna z ustaw zostanie przegłosowana, czy to w formie oficjalnej, czy przez uruchomienie jednego z wariantu wybiegowego, czyli politycznego przekrętu.

Kiedy ustawa wejdzie w życie, wszystkie firmy muszą wykonywać polecenia organizacji żydowskiej: AIPAC – American Israel Public Affairs Committee.

Ciekawe, czy pod ustawę podlegają również przywileje dla żydowskich firm przy kupnie/sprzedaży przedsiębiorstwa, zawierania kontraktów handlowych.
Na przykład, firma żydowska może podać do sądu inną firmę, za nieskorzystanie z jej usług/produktów…

Ta ustawa daje tyle możliwości, że niedługo nikt w USA nie będzie mógł głośno skrytykować żydowskich interesów.

Kolejny krok, to wprowadzenie takiej ustawy we wszystkich państwach, które podlegają USA.

Jestem przekonany, że w przeciągu najdalej kilku, kilkunastu miesięcy, taka ustawa pojawi się w polskim Parlamencie.

Robert Brzoza

Inspiracja:

theintercept.com

Źródło: https://robertbrzoza.pl/post/44056

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *