Strona główna > Świat > Na zachodzie spadają maski

Na zachodzie spadają maski

Rozwój sytuacji w Wenezueli doskonale ilustruje standardowe procedury operacyjne stosowane przez Zachód w stosunku do reszty świata.

Dawniej były one skrupulatnie maskowane sprytną propagandą popartą wizerunkiem bogatego zachodu, którego to dobrobyt był rzekomo rezultatem systemu politycznego i gospodarczego tegoż, a nie jak w rzeczywistości, wielowiekowym wyzyskiem i rabunkiem słabszych krajów i narodów. Teraz na propagandową zasłonę dymną zachodni władcy nie mają czasu ani głowy. Jedynymi, którzy ciągle wierzą w propagandowe kłamstwa mediów korporacyjnych są społeczeństwa Zachodu i ich postkomunistycznych kolonii, takich jak III RP.

Waszyngton pracował nad „zmianą reżimu” w Caracas już od dawna, gdyż był on solą w oku na obszarze Ameryki łacińskiej, prawie całkowicie zdominowanej przez marionetkowe rządy amerykańskiej agentury.

Do walki z demokratycznie wybranym prezydentem Maduro zastosowano własne środki finansowe Wenezueli (https://russia-insider.com/en/washington-intends-fight-maduro-venezuelas-own-monies-view-russia/ri26066 ) . Wydrenowano jej gospodarkę, powodując społeczne niezadowolenie, zręcznie stymulując uliczne niepokoje, którym przewodził amerykański agent Juan Guaido, mianowany przez USA „prezydentem” Wenezueli.

Na obecnym etapie dławi się wenezuelską gospodarkę, nakładając sankcje na państwową firmę wydobywającą ropę w tym kraju posiadającym jej największe na świecie złoża. Dochody z jej sprzedaży mają być deponowane na specjalnym koncie w USA (https://news.antiwar.com/2019/01/28/us-imposes-sweeping-sanctions-on-venezuela-oil-firm-pdvsa/) i użyte na finansowanie „demokracji”, czyli działalności dywersyjnej „prezydenta” Guaido.

Planuje się także zablokować depozyty wenezuelskiego złota w Banku Anglii ( https://uk.reuters.com/article/uk-venezuela-gold-britain/decision-on-venezuelan-gold-is-for-bank-of-england-not-government-junior-minister-idUKKCN1PM1WE), naruszając nota bene suwerenność tego państwa i de facto rabując jego środki finansowe,

Na wypadek gdyby dławienie Wenezueli metodami gospodarczymi nie wystarczyło, przygotowuje się karną ekspedycję w sile 5 tysięcy żołnierzy ( https://news.antiwar.com/2019/01/28/boltons-notepad-says-5000-troops-to-colombia/), którzy zmasowani mają być w Kolumbii na granicy z Wenezuelą.

Wszystko to dokonywane jest oczywiście w celu „budowy demokratycznej i dostatniej Wenezueli”.

„Demokrację i dobrobyt” przyniósł już Zachód postkomunistycznym krajom Europy wschodniej. Przy czym niektóre z nich, będące dla USA „państwami szczególnej troski” zarządzane są ręcznie przez amerykańskich agentów. Państwa bałtyckie i Ukraina kierowane są przez osobników lokalnego pochodzenia, ale sprowadzonych na kluczowe funkcje ze Stanów, lub Kanady. Mechanizmy tego systemu opisane są tu: https://journal-neo.org/2019/01/27/under-the-suzerainty-of-washington-cruel-masters-know-no-compassion/ .

Autor powyższej publikacji pominął w tym opisie jeszcze jedno państwo będące de facto „terytorium powierniczym” USA, jakim jest III RP. „Wadze” tegoż w swym serwilizmie prześcigają kraje wspomniane w cytowanym artykule. Polska jest najbardziej agresywnym wykonawcą woli Waszyngtonu, wspierając aktywnie banderowski reżim w Kijowie i antagonizując takie światowe mocarstwa jak Rosja i Chiny. O regionalnym mocarstwie Iranie już nie wspomnę.

W swej polityce „władze” w Warszawie nie tylko działają dokładnie przeciw polskiej racji stanu, ale wpisują się również w zbrodniczą strategię Zachodu w stosunku do reszty świata. Nie ulega wątpliwości, że Polska i Polacy zapłacą za tą strategie słoną cenę. Ale cóż nie pierwszy to raz przyjdzie płacić mieszkańcom tej nieszczęsnej krainy za głupotę i zdradę jej własnych „elit”.

Ignacy Nowopolski
Za: https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/930300,na-zachodzie-spadaja-maski
Data publikacji: 30.01.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *