Na Majdanie strzelali polscy snajperzy, to była prowokacja na rozkaz Waszyngtonu – poseł do Parlamentu Europejskiego

Kandydat na prezydenta Polski, poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie dla polskiego wydania «Wiadomości» powiedział, że snajperzy, którzy strzelali podczas wydarzeń na Majdanie w lutym 2014 roku, byli przeszkoleni w Polsce. Informuje o tym UAinside.

a

„Majdan – to także nasza praca. Snajperzy byli przeszkoleni w Polsce. Terroryści zastrzelili na Majdanie 40 demonstrantów i 20 policjantów, tylko po to, aby sprowokować zamieszki”.

Odpowiadając na uściślające pytanie dziennikarza, jaki był w tym interes Polski, Janusz Korwin-Mikke odpowiedział: „Robimy to, aby uzyskać przychylność Waszyngtonu”.

Wcześniej Janusz Korwin-Mikke powiedział, że chciałby, aby Ukraina pozostała niezależną, ale przy tym możliwie jak najsłabszą. Nazwał również aktualne wydarzenia na Ukrainie agresją USA przeciwko Rosji.

Przypomnijmy, że w SBU są przekonani, że snajperami, którzy strzelali do aktywistów Majdanu, osobiście dowodził doradca prezydenta Rosji Władisław Surkow.

Notka

Janusz Korwin-Mikke – konserwatywny liberał. Założyciel i lider Unii Polityki Realnej, Wolności i Praworządności oraz Kongresu Nowej Prawicy. Kandydat na urząd Prezydenta RP w pięciu kolejnych wyborach prezydenckich w najnowszej historii Polski.

Wiadomo, że polityk widzi demokrację jako „najbardziej głupi system na świecie.” Uważa on, że cywilizacja europejska osiągnęła swój szczyt w XIX wieku, a cywilizacja islamska wkrótce pokona Unię Europejską.

Polityk powiedział też, że uważa Władimira Putina za dobrego lidera i jest przekonany o tym, że Putin wykazałby się jako wspaniały przywódca Polski.

Źródło: http://rusvesna.su/recent_opinions/1429520953

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

20.4.2015

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *