Strona główna > Świat > Ukraina > Na Bukowinie prawosławny kapłan wzywa, aby powiedzieć dla mobilizacji „nie”.

Na Bukowinie prawosławny kapłan wzywa, aby powiedzieć dla mobilizacji „nie”.

Radny rady miejskiej w Czerniowcach Michaił Grosu 22 stycznia opublikował na łamach należącej do niego rumuńskojęzycznej gazety «Libertatea Cuvantului» kazanie biskupa Longina (Michaiła Żara), dotyczące mobilizacji lokalnych obywateli, w tym pochodzenia rumuńskiego, w celu wysłania ich do strefy tzw. „ATO” zatytułowane: „Nie oddamy dzieci na śmierć. „

a

Poniżej fragment tego kazania, skierowany do ludności Bukowiny:

„Proszę was tylko o jedno: zjednoczcie się i nie oddawajcie dzieci na śmierć. Nasza prawosławna wiara nie pozwala nam zabijać się nawzajem. W imię interesów politycznych, dla tych, którzy bronią swego biznesu, którzy bronią swoje stanowiska kierownicze, chcą zabijać naszych ludzi, którzy żyją w świecie z wiarą w Boga.

Rodacy moi, nie macie prawa strzelać i zabijać. Bóg daje życie i Bóg zabiera. Przywódcy Ukrainy powiedzieli: „Wiara Prawosławna jest największym wrogiem Ukrainy.” Tak im kazali obcy, którzy przez swą ślepotę nie mogą pogodzić się z prawdą.

Jak można podnieść karabin i strzelać do obrazu Boga? On, podobnie jak my, ma matkę, żonę, dzieci. Dlaczego przemocą zmusza się nas do zabijania? Prawda wyjdzie na powierzchnię: są tysiące i dziesiątki tysięcy zabitych, a oni mówią tylko o setkach.

Nie błogosławię was na wojnę. Nawołujemy was do pokoju. Jest około 10 tysięcy zabitych żołnierzy, o których nawet ich matki nie wiedzą, że nie ma już ich wśród żywych. Nie zajmuję się polityką, ale boli mnie, ponieważ jest to – nie wojna z wrogiem, ale – wojna między swoimi.

Bronią oni Stany Zjednoczone, gdzie chcą widzieć, jak Prawosławni zabijają się nawzajem, jak strzelają do siebie nawzajem, a sami w tym czasie piją, jedzą i bawią się, ciesząc się z krwi, przelewanej na ziemi świętej.

Ciężkie będzie rozliczenie władz za przelaną przez nich krew. Takimi uczyniła ich przeklęta Europa, o której Święci Ojcowie powiedzieli: „nie można kłaniać się bestiom”, a Amerykanie, gdziekolwiek są, przynoszą tylko wrogość i krew. Teraz stoją oni z boku i cieszą się z przelewanej naszej prawosławnej krwi.

Wszyscy czujemy bracia, że znajdujemy się na progu III Wojny Światowej. Dlatego wzywam was – nawróćcie się! My nie damy dzieci na śmierć!

W czasie Świętej Liturgii nigdy nie będę wspominał tych przeklętych przywódców naszego kraju. Nigdy nie będzie wspominał tych niewierzących przywódców, którzy nie boją się Boga, którzy siedzą w swoich fotelach i, wskazując palcem, mówią: zabijajcie.

Modlimy się tylko o jedno: jeśli jeszcze możesz, Boże, oświeć ich, ponieważ są one objęci ciemnością i zalani trucizną. Nie trzeba im więcej niczego, oprócz przelanej krwi, z której mają zadowolenie. Sataniści! Oni są sługami szatana! Jeśli sami się nie powstrzymają, to powstrzyma ich Bóg, ale wtedy będzie dużo bólu!”.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

28.1.2015 r.

http://rusvesna.su/news/1422466745

28/01/2015 – 20:39

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *