Strona główna > Rosja > MWD Ukrainy ostrzega przed nowymi prowokacjami w Kijowie

MWD Ukrainy ostrzega przed nowymi prowokacjami w Kijowie

a13

MWD Ukrainy ostrzega przed nowymi prowokacjami w Kijowie. Nowe prowokacje przeciwko organom władzy i milicji są przygotowywane w Kijowie. O tym fakcie poinformował dzisiaj, podczas briefingu, minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Witalij Zacharczienko. „Jest informacja, że teraz pod pozorem obrony eurointegracji przygotowywane są nowe prowokacje przeciwko organom władzy i milicji”- powiedział minister. Witalij Zacharczienko zauważył także, że dzisiaj milicja znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. „Z jednej strony musi ona zapewnić przestrzeganie porządku prawnego a z drugiej strony musi powstrzymać działania prowokacyjne, niestety, takie jak atak na pokojowe zgromadzenia”- podkreślił szef MWD Ukrainy. Wcześniej zastępca szefa Komisji Parlamentarnej ds. zapewnienia egzekucji prawa, Władimir Oliejnik, poinformował, powołując się na źrodło informacji, że opozycja przygotowuje się do podrzucenia na Majdan w Kojowie trupa, żeby następnie oskarżyć władze o zamordowanie manifestanta.

Timoszienko przekazała eurosodomskim organizatorom pogromów plan przeprowadzenia protestów.

Skazana eks-premier Ukrainy, Julia Timoszienko, która od 25 listopada prowadzi głodówkę na znak protestu przeciwko decyzji władz o zawieszeniu eurointegracji, oświadcza, że przekazała liderom opozycji plan kontynuowania protestów, mówi się w orędziu Timoszienko do Ukraińców, które to orędzie zamieszczono na jej osobistym blogu. „Wszystkie działania powinny być skoordynowane z opozycją. Na niej spoczywa wielka misja i to jej trzeba słuchać, żeby nie dopuścić do przelewu krwi. Nasz opór jest pokojowy, legalny. Powinien on być zwycięski i jestem o tym przekonana. Propozycje co do konkretnego planu działań przekazałam liderom opozycji, mam nadzieję, że oni posłuchają”- pisze się w orędziu. W Kijowie i innych regionach Ukrainy od 21 listopada odbywają się akcje zwolenników eurointegracji i niezadowolonych z decyzji o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. W sobotę siły specjalne MWD, „Berkut”, rozegnały „euromajdan” w centrum Kijowa.Ta siłowa akcja wywołała wielkie oburzenia opinii publicznej. Uliczne protesty w Kijowie trwają nadal. Ukraińska opozycja domaga się dymisji rządu a także przedterminowych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

PATRZ TAKŻE:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cala-praca-ukonczona-moshiah-juz-tu-jest-analityczny-przeglad-kierowniczej-sily-rzadu-swiatowego-zydowskiej-satanistycznej-sekty-chabad-2012-03

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-opozycja-na-ukrainie-2013-12

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-pod-zydowskim-jarzmem-2013-12

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-powodow-unikac-unii-europejskiej-2013-11

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-banderowcy-gardluja-seplenia-2013-11

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/likwidacja-ukrainskiej-armii-2013-11

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajemnicza-julia-2013-11

 

Za: http://3rm.info/41776-mvd-preduprezhdaet-o-podgotovke-provokaciy-v-kieve.html

Data publikacji: 6.11.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.