Mural w Chełmie

Chełm: Młodzi artyści malują mural na osiedlu „Zachód”. Już od 5 dni grupa młodych ludzi tworzy na os. „Zachód” mural. Wszystko robią za własne pieniądze. Mural powstaje na garażu przy skrzyżowaniu ulicy Szarych Szeregów z ul. Zawadówka.

– Mural przedstawia obraz żołnierzy wyklętych. Chcieliśmy w ten sposób oddać cześć ich pamięci, stąd się wziął pomysł. Chcieliśmy przedstawić sylwetki żołnierzy wyklętych o których się mało mówi, a byli to ludzie bardzo odważni. Szkoda, że tak mało lub wcale nie mówi się o nich na lekcjach historii, mam nadzieję, że dzięki naszemu muralowi choć część ludzi zainteresuje się tym tematem.

– Jest bardzo duże zainteresowanie ze strony mieszkańców. To cud, że jeszcze nie doszło tu do żadnego wypadku, bo większość osób przejeżdżających zwalnia i ogląda nasze dzieło – śmieją się twórcy muralu. Młodzi ludzie, mieszkający na osiedlu „Zachód” koszty muralu pokryli w całości z własnych oszczędności.

Głównym szkicującym jest „Jaś”, koledzy i koleżanka od pięciu dni mu pomagają. – Wypełniać szkic może każdy – śmieją się młodzi ludzie.

– Malujemy mural od pięciu dni i jeszcze potrzeba nam ze trzy, by go skończyć. Niestety teraz mamy problem z pieniędzmi. Szacowaliśmy, że całość zamknie się w kwocie 350 złotych, już wydaliśmy ponad 450 i nadal potrzebujemy pieniędzy. Będziemy wdzięczni jeśli ktoś zechce nas wspomóc. Osoby malujące mural na co dzień pracują zawodowo, by malować musieli chwilowo zrezygnować z pracy.

– Zawsze jest obawa, że mural może zostać zamalowany, mamy nadzieję, że nikt nie zrobi czegoś takiego. Tu nie ma żadnych treści wulgarnych.

Źródło: http://chelm.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1859498,chelm-mlodzi-artysci-maluja-mural-na-osiedlu-zachod,5386966,id,t,zid.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.