Strona główna > NWO > UWAGA ! Okazja ! – Mszał Rzymski (oprac. ks. dr Gerard Szmyd) 1935 r.

UWAGA ! Okazja ! – Mszał Rzymski (oprac. ks. dr Gerard Szmyd) 1935 r.

Wierny reprint mszału rzymskiego z 1935-go roku !

       Mszał Rzymski (wyd. 1935 r.) – opracowany przez ks. dr Gerarda Szmyda, doktora teologii, społecznika, kapelana Wojska Polskiego, Związku Obrońców Lwowa i harcerzy lwowskich, honorowego kanonika kapituły wojskowej i autora licznych dzieł teologicznych, m.in. „Liturgii katolickiej” – najlepszego podręcznika liturgiki, jaki ukazał się w Polsce przed II Wojną Światową. Jak pisze we wstępie ks. Szmyd, Mszalik został opracowany przez niego jako odpowiedź na apel papieża Piusa X, zawarty w jego wezwaniu i zadaniu: „Instaurare omnia in Christo!”. 
Jest on przeznaczony do uczestniczenia w Najświętszej Ofierze we wszystkie niedziele i święta I i II klasy oraz w dni powszednie. Zawiera pełny tekst łaciński i polski Mszy św. na wymienione dni, ważniejsze „Modlitwy różne” oraz Kolekty, Sekrety i Modlitwy świętych po Komunii św., a także „Msze za zmarłych”. Zawiera także komentarze opisujące gesty wykonywane przez kapłana, subdiakona, ministrantów i wiernych, co pozwala łatwiej zorientować się w przebiegu liturgii. Wykorzystany tekst polski Pisma św. pochodzi z przekładu ks. Jakuba Wujka. 
Ponadto w Mszaliku znajdziemy teksty pieśni, litanie, modlitwy, pytania pomocne do rachunku sumienia, obrzędy sakramentu małżeństwa i alfabetyczny spis świętych.

Za: http://glostradycji.blogspot.com/2019/09/msza-rzymski-oprac-ks-dr-gerard-szmyd.html#more

25.09.2019

3 thoughts on “UWAGA ! Okazja ! – Mszał Rzymski (oprac. ks. dr Gerard Szmyd) 1935 r.

  1. Bardzo dobrze!!!. Czas na odrzucenie moderny – ona przez „autorytety” nowej diabelskiej mszy jak Wojtyła, Wyszynski i episkopat PRLu dawkowała OPARY POSOBOROWIA na zatrucie dusz naszych! Wracaj do TRADYCJI

  2. Fajnie tylko jeden problem. Książka jest w formacie niekształtnym tzn gruba i prawie kwadratowa. Niezreczna i niewygodna. inne mszały tego typu za granica sa zręczne , maja dobry wymiar łatwe do noszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.