Strona główna > Rosja > MSZ Rosji skrytykowało Polskę za „bluźnierczy wyskok”

MSZ Rosji skrytykowało Polskę za „bluźnierczy wyskok”

Uwzględniając, że rosyjski Minister Obrony Siergiej Szojgu wracał po zakończeniu obchodów, upamiętniających 70. rocznicę Słowackiego Powstania Narodowego, działania Polski wyglądają jak „bluźnierczy wyskok”, powiedział pierwszy zastępca Ministra Spraw Zagranicznych Rosji Władimir Titow.

a

„Takie działania nie mogą być traktowane inaczej, niż jako rażące naruszenia norm i etyki stosunków międzynarodowych, a w kontekście bezpośredniego Święta Słowacji – jak bluźnierczy wyskok przeciwko pamięci historycznej i zasługi tych, którzy uratowali Europę przed faszyzmem” – powiedział on według przekazu NTV.

Przypomnijmy: Szojgu odwiedził Słowację z okazji 70. rocznicy Słowackiego Powstania Narodowego.

Przy tym Premier Słowacji Robert Fico zapewnił go, że na szczycie UE Słowacja wystąpi przeciwko przyjęciu nowych sankcji wobec Rosji.

Po starcie rosyjskiego Tu-154 z Bańskiej Bystrzycy piloci samolotu otrzymali polecenie z ziemi o tym, że Polska nie pozwala na przelot w jej przestrzeni powietrznej samolotu Ministra Obrony.

Później, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Słowacji poinformowało, że Ukraina również zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotu Szojgu.

Polska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotu Szojgu z tego powodu, że lot samolotu wojskowego został zgłoszony jako cywilny.

Później Warszawa dała pozwolenie, i samolot Szojgu wystartował z Bratysławy.

Kilka komentarzy z blogu:

Iwan Tw – 5 godzin temu

Pszekom (ros. – Пшекам – pogardliwe określenie Polaków – od tłum.) mało jednego samolotu pod Smoleńskiem, to strącimy jeszcze, czy oni są tacy tępi…

Wasilij Popow – 5 godzin temu

Polska przybliża swój kolejny rozbiór. Dlaczego historia nie uczy ich niczego?

Peszkow Rusłan – 5 godzin temu

Do Wasilija Popowa: ponieważ „pszeki” oraz ich bliscy krewni – chochoły (ros. хохлы – pogardliwe określenie Ukraińców – od tłum.) ze względu na swoją tępą wiarę w wyjątkowość nie mogą realnie ocenić sytuacji

Aleksander Wołosiewicz Amursk – 6 godzin temu

Polska – to amerykański kundel. Polecono jej zaszczekać, to i zaszczekała.

Prokurator Niedźwiedź – 6 godzin temu

Parszywe polskie kurwy!. Nasi przedstawiciele rządu powinni zmienić samoloty. Powinni zacząć latać na TU-160 z pełnym zapasem amunicji w towarzystwie 2-3 myśliwców. Niech suki wtedy spróbują „zamknąć niebo.”

Walentin Mielnikow – 6 godzin temu

Kiedy Szojgu wyruszał do Słowacji musiały być OMÓWIONE sprawy przelotu tam i z powrotem. Nie sądzę, że Rosja coś zmieniła przy locie powrotnym. Wychodzi więc na to, że Polska dopuściła się PASKUDNEGO czynu – przepuściła samolot w jednym kierunku, a zamknęła w powrotnym. Tłumaczyć coś im, oburzać się – nie ma sensu. Polska WIEDZIAŁA, co robi, robiła to ŚWIADOMIE. Polska powinna zostać ukarana w trybie OBOWIĄZKOWYM, aby popłynęły krwawe smarki. Oni od dawna napraszają się na to i trzeba „okazać” im usługę, dać po mordzie. Jak – niech pomyśli o tym MSZ i MON. Ale OBOWIĄZKOWO dać.

Incydent nie był wypadkiem, nie ignorancją urzędników, a DOBRZE PRZEMYŚLANĄ akcją. Za to trzeba odpowiadać.

Oleg Miedwiediewicz – 7 godzin temu

Najwyraźniej Polacy naszych komentarzy nie czytają … obywatele Federacji Rosyjskiej wypuszczają parę do nikąd…

Andriej Szumow – 6 godzin temu

Nie martw się, czytają, i oni, i Amerykanie, i Izraelczycy, i Niemcy z Anglikami … Czytać to czytają, ale czy wystarcza im na tyle rozumu, aby zrozumieć …

Tłumaczył Janusz Sielicki

30.8.2014 r.

МИД раскритиковал Польшу за «кощунственную выходку»

http://www.vz.ru/news/2014/8/29/703072.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *