Strona główna > Bez kategorii > MSW eFeRji rozpoczyna totalne zwalczanie „pomówień” o bestialstwie policji

MSW eFeRji rozpoczyna totalne zwalczanie „pomówień” o bestialstwie policji

Źródło: http://3rm.info/30026-mvd-rossii-nachinaet-totalnuyu-borbu-s-zhurnalistami-pishuschimi-gadosti-o-policeyskih.html

Data publikacji: 6.11.2012

Tłum. RX

Putler, wypij truciznę zanim dostaniesz ołowiem!

MSW (MWD) Rosji rozpoczyna totalną walkę z dziennikarzami piszącymi „paskudztwa o policji”. Minister Spraw Wewnętrznych Rosji, Władimir Kołokolcew, podpisał rozporządzenie zobowiązujące przedstawicieli i szefów władz policyjnych do rozpoczynania dnia pracy od przeglądu prasy i monitorowania internetu, pisze „RBK daily”. Szefowie policji mają śledzić wszystkie materiały dotyczące działalności podległych sobie jednostek policji i operacyjnie zwalczać fałszywe informacje. Informacje dotyczące tego zwalczania będą przekazywane do Zarządu Spraw Społecznych MSW (MWD) „w celu przedstawienia raportu kierownictwu ministerstwa i zamieszczania tychże informacji na stronie internetowej MSW”. Ponadto szefowie poszczególnych jednostek policji zobowiązani są do „okazywania pomocy prawnej pracownikom”, innymi słowy, zapewnienia pomocy adwokata w sądzie. Głównemu Zarządowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego polecono „przedkładać materiały konieczne do organizacji obrony dobrego imienia i godności pracowników”. Jeżeli informacja dziennikarzy o naruszeniu prawa przez policjantów potwierdzi się to szefowie jednostek policji mają podjąć środki dyscyplinarne lub innego charakteru w stosunku do winnych.

Źródła publikacji w MSW Rosji wyjaśniają, że takim sposobem w instytucji żywi się nadzieję na zwiększenie zaufania publicznego. „Można bez końca reformować MSW (MWD) ale bez zaufania publicznego zmiany nie będzie. Powrotowi tego zaufania zbyt często przeszkadzają nieuczciwi dziennikarze, którzy w pogoni za sensacją nie sprawdzają faktów i piszą paskudztwa o policjantach. MSW (MWD) będzie teraz walczyło z takimi pismakami”- cytuje gazeta słowa swojego rozmówcy.

W akcji grzeczni chłopcy-omonowcy, bijące serce globalnej demo(no)kracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.