Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > A może proces kanoniczny przeciwko Bergoglio?

A może proces kanoniczny przeciwko Bergoglio?

a9,1A może proces kanoniczny przeciwko Bergoglio? Gdy prawie rok temu rozniosła się wieść o abdykacji Ratzingera wszyscy indultowcy, lefebryści, a nawet niektórzy sedewakantyści* wznowili swe nadzieje na wybór prawdziwie katolickiego papieża. Ci z modernistycznego neokościoła, dla których Ratzinger był oczekiwanym od lat przywracającym dawny porządek papieżem, podawali wyjątkowo mało licznych „konserwatystów” o podobnie „tradycyjnym” estetycznym guście i „przywiązaniu do łacińskiej tradycji liturgicznej”. Prym wiodli tacy, którzy odprawili Mszę trydencką cztery razy, czternaście lub nawet czterdzieści. Niektórzy oprócz odprawienia kilkunastu takich Mszy udzielili dwa czy trzy razy święceń kapłańskich w starym obrządku (szkoda, że nasz Pieronek nie jest kardynałem, choć i tak wybrany mógł być). Inni tylko kichnęli lub mieli okazję podrapać się na jednej czy kilku podobnych celebracjach, ale już to oznaczać miało pewień wystarczający stopień „tradycjonalizmu” i „umiłowania” „nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego”. Takie zresztą pojęcie katolicyzmu mają autorzy w stylu Dextimusa, Krusejdera, Jacques’a Blutoir’a, „Rorate Coeli” i wielu, wielu innych.

Czołowym kandydatem tych licznych konserwatywnych wiernych niewątpliwie był Rajmund „kardynał” Burke. Tenże mógł się poszczycić tak wielką liczbą odprawionych Mszy trydenckich, że wspomniamy wyżej indultowy blog „Rorate Coeli” nie był w stanie ich zliczyć. Niektórzy nawet podawali już powody, dla których zostanie on papieżem.

Nietrudno było jednak przewidzieć wynik marcowego zjazdu apostatów, ale to jeszcze nie koniec.

Niedoszły papież "koszerwatystów"
Niedoszły papież „koszerwatystów”

Otóż, soborowa błazenada trwa w najlepsze z człowiekiem roku wszystkich wrogów katolicyzmu. W obliczu tej chodzącej kpiny z papiestwa, jaką odprawia na co dzień Bergoglio ów były papabile konserwatystów podniósł słaby, acz słyszalny głos krytyki. A dokładnie chodzi o „apostolską adhortację” Evangelii gaudium, która niejednego soborowika pozostawia w poważnym zakłopotaniu. W grudniowym wywiadzie dla EWTN „kardynał” Burke określa ów tekst jako „niezupełnie łatwy do interpretowania” i mówi, że w jego mniemaniu nie należy on do papieskiego magisterium. Nie bardzo mu się widzi zbyt daleko idąca reforma Kurii Rzymskiej oraz wykazuje wyraźne zażenowanie wobec komentarza Bergoglio o przesadzie w mówieniu o kwestiach moralnych (aborcja i „małżeństwa” sodomitów). Ponadto nie wydaje się „kardynałowi”, by Papa Buongiorno miał znieśćSummorum pontificum, przeto „musiałby do tego mieć najpoważniejsze powody”.

Być może nasi „tradycjonaliści” tęskniący za czasami Ratzingera, którzy swego czasu mieli nadzieje na godnego dlań następcę, marzą obecnie o jak najszybszym końcu obecnego „pontyfikatu”. Może poprosić „kardynała” Burke’a o wytoczenie procesu kanonicznego nieudanemu Bergoglio?

Pelagiusz z Asturii

* Bardzo marne, ale spójne z przyjmowaną tezą prawowitej materialnej sukcesji (tak zwaną tezą z Cassiciacum), nadzieje wyrażone były m.in. przez Instytut Matki Dobrej Rady w komunikacie z 11 lutego 2013 roku z okazji wspomnianej abdykacji. Zgodnie z tezą, „kardynałowie” modernistycznego neokościoła wybierają ważnie „papieża-elekta”, który ważnie sprawuje wyłącznie funkcje administracyjne (nominowanie biskupów na diecezje i elektorów na przyszłe konklawe). Nadzieje te były o wiele większe w 2005 roku (por. komunikat Instytutu z 5 kwietnia 2005 roku czy artykuł x. Belmonta „Une perspective théologale”, oba w numerze 57 pisma „Sodalitium”. W tym samym numerze można przeczytać komunikat z 20 kwietnia, w którym członkowie Instytutu przyznają się do „zbyt naiwnej nadziei” wyrażonej we wcześniejszym komunikacie). Niezależnie od tego, czy teza ta jest prawdziwa, czy nie, nadzieje takie trudno pogodzić z rzeczywistością.

Za: blog katolicki (nie mylić z judeochrześcijańską sektą soborową) http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/01/09/proces-kanoniczny-przeciwko-bergoglio/#more-3833

Data publikacji: 9.01.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.