Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Mów prawdę, nawet jeśli kusi cię by kłamać

Mów prawdę, nawet jeśli kusi cię by kłamać


Sensacyjna książka Gerarda Menuhina, syna słynnego skrzypka Yehudi Menuhina.

a

Gerard już nie mógł znieść kłamstw opowiadanych przeciwko Niemcom i zaryzykował zdemaskować wszystko co nazywał „największym kłamstwem w historii” – przemysł holokaustu.

W tej pierwszej książce po angielsku, Gerard Menuhin burzy każdą barierę tabu.

Pisze:

„Przypuszczam, że to zaczęło się od uczucia, nic więcej. To nie jest nawet mgliste uczucie, nie mówiąc już o pewności, że to czego uczy się przeciętne dziecko o najważniejszych wydarzeniach historycznych jest stekiem kłamstw. To była tylko czająca się ciągota umysłowa. Mój ojciec nigdy nie mówił o wojnie, nie bardziej niż mówił o czymś negatywnym lub nieprzyjemnym, czy wręcz o przeszłości w ogóle, gdyby mógł temu poradzić.

Nigdy nie myślałem o tym dużo, zajęty codzienną pracą, aż do lat 1990, kiedy porządkowałem dom moich zmarłych dziadków, i przypadkiem natrafiłem na egzemplarz Nationale Zeitung, patriotycznej niemieckiej gazety do której mój dziadek pisał felietony przez kilka lat w latach 1960.

Ze względu na wyjątkowy charakter 12 lat narodowego socjalizmu, powstała duża i rosnąca liczba ponurej fikcji i rzekomego faktu, opartej na dramatycznych powierzchownościach a nie na jakimkolwiek badaniu czy zrozumieniu socjalistycznych zasad i zainspirowanej przez określony program.

Trzeźwość umysłu odrzuca sensacjonalizm. Lektura renomowanych źródeł historycznych, niektóre z nich bardzo trudne do znalezienia, pomogła mi sformułować własną opinię. Ale najmocniejsza perswazja nie pochodzi z raczej suchych relacji w moim czytaniu, ale z idealnie prostej dedukcji, że ludzie z tradycjami i kulturą Niemców nie stali się z dnia na dzień barbarzyńcami i popełniali masowe mordy”.

Gerard został ukarany za wystąpienie z szeregu i stanięcie po stronie prawdy.

W 2005 został zdymisjonowany ze stanowiska prezesa Fundacji Yehudi Menuhina, po udzieleniu wywiadu dla dziennika Deutsche Stimme, w którym powiedział:

Międzynarodowe lobby wpływowych osób i organizacji próbuje naciskać na Niemców. Niektóre kraje, głównie Ameryka, ale i inne europejskie także, zyskują na posłusznych Niemcach„.

Wezwał również Niemcy by przestali płacić podatki i w ten sposób zaprotestowali przeciwko odpływowi niemieckich funduszy do Unii Europejskiej. „Ludzi nie można wiecznie tak wykorzystywać” – powiedział – „tak długo jak jest deficyt budżetowy, żadne niemieckie pieniądze publiczne nie powinny wychodzić zagranicę„.

W swoich regularnych felietonach w dzienniku Nationale Zeitung Gerard skrytykował żydowskich „łowców pamiątek”, którzy gromadzą dowody w Niemczech by pomóc im składać roszczenia finansowe za prześladowania wojenne.

POWIEDZ PRAWDĘ NAWET JEŚLI CIĘ KUSI BY KŁAMAĆ – Gerard Menuhin.

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie – dlaczego świat nie może się uspokoić? Dlaczego Twoi rodzice, dziadkowie albo pradziadkowie musieli ginąć w wojnach, które nigdy nie powinny się wydarzyć na pierwszym miejscu?

Książka jest ogromnie ważna dla współczesnych narodów świata. Wielu wie, że coś jest nie tak na świecie. Narody angażują się w nieustanną wojnę, kiedy bankierzy i producenci broni ładuja kieszenie dzięki tej rzezi. Przeciętny obywatel świata został odcięty od procesu podejmowania decyzji przez rząd, czy żyje w demokracji, republice, teokracji czy dyktaturze.

Przez cały ten czas elity rządzące stają się silniejsze i bogatsze, kiedy prawdziwi producenci walczą o przetrwanie. Za kulisami wydarzeniami kontroluje koteria etnicznych mistrzów lalkarzy, którzy pracują ze swoimi marionetkami na wysokich stanowiskach z dala od widoku publicznego. Jak ten świat dostał się w ciemne miejsce w jakim jest dzisiaj?? Kto mógłby to zatrzymać, i co możemy zrobić dzisiaj?

Książka składa się z 3 części. Pierwsza zajmuje się Adolfem Hitlerem, jego charakterem i zamiarami, i prawdziwymi powodami prowadzącymi do wybuchu II wojny światowej, łącznie z działaniami prawdziwych sprawców i odrzuceniem wielkiego kłamstwa.

Druga część powiększa działania prawdziwych sprawców, pokazuje historyczny przegląd ich postępu, ich charakteru, ich władzy nad finansami i mediami, i metodami dzięki którym to osiągnęli. Obejmuje wgląd w masonerię, europejskie rewolucje, wpływ i kontrolę edukacji i polityki zagranicznej, utworzenie UE, NWO i ewolucji planu przez pewne potęgi i ich pełnomocników, od XVII wieku do chwili obecnej.

Trzecia część dotyczy wojen światowych I i II (co autor nazywa „drugą wojną 30-letnią”), ich koncepcji, finansowania i nieuchronnej kontynuacji, obecnych praw przeciwko swobody wypowiedzi, i ewolucji orwelliańskiego państwa, znaczenia amerykańskiego wsparcia dla Związku Sowieckiego w okresie zimnej wojny, i znaczenie komunizmu w planie, prawdziwe pochodzenie wroga, palestyńskiej okupacji i jej losu jako przykładu naszego wspólnego losu, i dużo więcej.

Tekst jest przeplatany „Notatkami z dzisiaj”, które podkreślają związek z tematem poprzez przywoływanie obecnych wydarzeń. Setki cytatów z szerokiego wachlarza autorytatywnych źródeł, oryginałów i przekładów. Ostatnie strony tego rękopisu stanowią wnioski i przewidywania.

Narracja jest gęsta i pełna faktów, i poparta fachowymi świadectwami. Niekiedy styl jest osobisty, nawet nieformalny, i absolutnie nie-intelektualny. Założono, że osobiste podejście uczyni treść bardziej przystępną.

Autor jest synem wielkiego urodzonego w Ameryce skrzypka Yehudi Menuhina, który, choć pochodził z długiego rodu rabinicznych przodków, zaciekle krytykował politykę zagraniczną państwa Izrael i jego represjonowanie Palestyńczyków na Ziemi Świętej.

Przeczytaj. Pomyśl o tym. Przekaż innym. Książka która może wiele zmienić!

Źródło: http://barnesreview.org/product/tell-the-truth-and-shame-the-devil/

* Kaznodzieja Hugh Latimer zapisał to jako „popularne powiedzenie” już w 1555 w 27 kazaniach [Twenty Seven Sermons].

Także William Shakespeare w Henryk IV

http://www.phrases.org.uk/meanings/409500.html

Tłum. Ola Gordon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *