Strona główna > Świat > Mosad działa – setki dżihadystów przygotowują dziesiątki zamachów w Europie

Mosad działa – setki dżihadystów przygotowują dziesiątki zamachów w Europie

Mosad postara się o realizację : setki dżihadystów przygotowują dziesiątki okrutnych zamachów w Europie.

aa

Sygnał terrorystycznego zagrożenia, wysłany przez izraelskie służby specjalne, nie może nie wywołać trwogi. „Jednocześnie 10 zamachów terrorystycznych w całej Europie”, pisze w swoim artykule, opublikowanym w gazecie „Il Giornale”, dziennikarz Franco Grilli. Paryskie zamachy terrorystyczne zmusiły Europę do ogłoszenia najwyższego poziomu zagrożenia terrorystycznego w celu uniknięcia powtórzenia styczniowego koszmaru w redakcji tygodnika „Charlie Hebdo” i w koszernym supermarkecie na przedmieściach Paryża.

Jak donoszą służby specjalne Tel-Avivu, do Europy przeniknęły setki dżihadystów gotowych do przeprowadzenia jednocześnie zamachów terrorystycznych w dziesięciu krajach europejskich. „Włochy mogą znaleźć się w centrum europejskiego dżihadu” – obawia się autor artykułu.

Islamscy bojówkarze znajdują się już we Francji, w Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Szwecji, Danii i w Niemczech. W większości przypadków mowa jest o przedstawicielach drugiego lub trzeciego pokolenia imigrantów, posiadających legalne paszporty wydane w krajach europejskich.

Rola tych ludzi polega na organizacji zamachów terrorystycznych ale ich identyfikacja jest skrajnie trudna. Dżihadyści z fałszywymi dokumentami pracują pod przykryciem jako pracownicy mediów, informatycy, inżynierowie i tłumacze, pisze Grilli.

Według gazety „Il Tempo”, na internetowych stronach dżihadystowskich już rozpoczęło się omawianie kwestii gdzie będzie przeprowadzony pierwszy zamach terrorystyczny. Kiedy tylko zostanie osiągnięte kworum to może się to wydarzyć, pisze gazeta.

Za: http://3rm.info/main/54702-mossad-postaraetsya-v-realizacii-sotni-dzhihadistov-gotovyat-desyatok-zhestokih-atak-v-evrope.html

Data publikacji: 7.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *