Strona główna > Świat > Ukraina > Mordy polityczne na Ukrainie

Mordy polityczne na Ukrainie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało, że dzisiaj wieczorem (15.04.2015) w Kijowie znaleziono zwłoki deputowanego piątej kadencji Rady Najwyższej Ukrainy z ramienia Partii Regionów, Ołeha Kałasznikowa. Parlamentarzysta został zamordowany przy pomocy broni palnej niedaleko od swojego domu. W milicji podano kilka możliwych przyczyn morderstwa Ołeha Kałasznikowa, wśród których główną jest działalność polityczna byłego deputowanego i bezpośredni udział w organizacji Antymajdanu.

Ołeh Kalasznikow
Ołeh Kałasznikow

Obok zbrodni wojennych popełnianych na południowym wschodzie, na Ukrainie to samo dzieje się w sprawie głośnych mordów, których motywy i okoliczności są, co najmniej, bardzo dziwne.

Mam na myśli szereg niedawnych „samobójstw” urzędników i głośny ostatnio mord wybitnego opozycjonisty ukraińskiego. Polityczne motywy jako przestępstwa nikt w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Ukrainy, według wszelkich oznak, nie bierze pod uwagę.

Najczęstszym i najmniej kłopotliwym wnioskiem jest samobójstwo. Obecnie, najwidoczniej, śledczym nie jest już korzystne karmienie ludu takimi samymi wersjami zbrodni i w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych zaczęto wykorzystywać inne wersje, takie, na przykład, jak zabójstwo na zlecenie.

Organy ścigania stały się najwyraźniej śmielsze w składaniu takich oświadczeń. Ciekawe czy one będą wykrywać tych samych zleceniodawców albo czy te sprawy wrzucą do rzeki zapomnienia pieczętując je pieczęcią „Śledztwo umorzone ze względu na brak dowodów”.

Najbardziej ze wszystkiego zwraca uwagę to, że morderstwa występują głównie wśród urzędników z czasów rządów Janukowycza. A ofiarami ich są tylko właśnie ci, którzy nie zgadzają się z obecną władzą i których działalność jest sprzeczna z obecnym rządem. Co za dziwny zbieg okoliczności, prawda?

Śmierć Ołeha Kałasznikowa w tym kontekście niczym się nie wyróżnia od poprzednich „samobójstw” Semeniuka-Samsonienko, Melnika i Czeczetowa. Do tej listy można dodać także niedawne głośne „samobójstwa” w Melitopolu mera Waltera i głównego milicjanta Bordugi a teraz jeszcze i Kałasznikowa.

Któryś to z nich, rzekomo, zostawił list pożegnalny co stało się przyczyną zamknięcia śledztwa, któryś wyskoczył z okna, w ogóle wszystkie oficjalne wersje dziwnym sposobem wyglądają na prymitywnie sfabrykowane. Naprędce zmyślone motywy zgonów wywołują śmiech nawet wśród dyletantów a co dopiero wśrod profesjonalistów?

Na przykładzie serii politycznych mordów wyraźnie widać, że obecna władza w podobny sposób likwiduje niewygodnych a organy ścigania z kolei szybko i niezdarnie tuszują te likwidacje. I najprawdopodobniej wszystkie sprawy pozostaną sklasyfikowane jako „ściśle tajne”. Co najbardziej jest niepokojące to bezkarność wykonawców tych zbrodni i maskującej ich kijowskiej władzy.

Ihor I.

Specjalnie dla www.politikus.ru

\Za: http://politikus.ru/events/48094-politicheskie-ubiystva-na-ukraine.html

Data publikacji: 16.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *