Strona główna > Bez kategorii > Monsanto zmuszone do opuszczenia UK

Monsanto zmuszone do opuszczenia UK

Źródło: http://www.schodamidonieba.pl

W początkach lutego br Monsanto ogłosiło, że wycofuje się z Wielkiej Brytanii wskutek „opozycji wobec produktów GMO”. To jednoznacznie pozytywna wiadomość. Skądkolwiek Monsanto się nie wycofa, to tylko szczęśliwie dla  mieszkańców tego kraju.

Monsanto wreszcie zaczęło przegrywać na rynkach wielu krajów – i to nie ekonomicznie, ale wobec rosnącej świadomości tego, czym jest GMO. I czym jest samo Monsanto.

W Europie GMO ma zakaz wstępu do większości krajów – choć jak wiadomo chociażby z postów na Schodach Polska nie należy do tej „większości”. W Europie najbardziej spektakularny ruch wykonały Węgry nakazując spalenie tysięcy hektarów obsianych roślinami GMO, co zresztą jest jedynym zabiegiem, który ma szansę uniemożliwić im ponowne samo wysiewanie. Także żywność z Węgier – choć często etykietowana jako „produkt UE” – jest najbardziej bezpiecznym produktem na rynku spożywczym Unii.

300 tysięcy amerykańskich rolników ekologicznych wystąpiło z pozwem przeciw Monsanto. Indie wkroczyły na drogę prawną przeciw Monsanto skarżąc ich o „biopiractwo”. We Francji niechlubny bohater tego postu przegrał właśnie proces o zatrucie pestycydami. Chiny zakazały upraw GMO. Fala przetacza się przez świat. I wielki wysiłek amerykańskich dyplomatów, którzy od lat „lobowali” na całym świecie w interesie Monsanto zaczyna się marnować. Jeszcze jeden tragiczny „interes” w skali globalnej zaczyna się chylić ku upadkowi. Oby!

Na podstawie: Natura Society i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.