Strona główna > Świat > Monsanto zatrudnia Blackwater do śledzenia aktywistów

Monsanto zatrudnia Blackwater do śledzenia aktywistów

Monsanto - Wiadomości Polska Świat - Niezależne informacje, wiadomości, doniesienia

Monsanto - Wiadomości Polska Świat - Niezależne informacje, wiadomości, doniesieniaArtykuł sprzed kilku miesięcy, ale warto się z nim zapoznać (Minutus)

Pamiętasz prywatną armię najemników Blackwater [obecnie Xe Services – Minutus], która w 2007r. sprowokowała krwawą łaźnię w Iraku? Najwyraźniej Monsanto i kontrowersyjna firma ochroniarska sypiają razem, jak wskazuje Randy Ananda – „death-tech żeni się z cynglami”. Mógłbyś się zacząć zastanawiać, czego największa firma GMO potrzebuje od „armii cieni”? Najwyraźniej potrzebuje jej do zbierania informacji o aktywistach jej przeciwnych i do ich infiltracji.

Protesty przeciwko Monsanto zabezpieczane przez Blackwater

Znana z masakry na placu Nisour w Iraku, Blackwater „utworzyła sieć ponad 30 kompanii lub podwykonawców w celu pozyskiwania kontraktów na miliony dolarów od amerykańskiego rządu, po tym jak znalazła się pod falą krytyki za swoją brawurę w Iraku” – donosi New York Times. Jedną z nich jest Total Intelligence, spółka utworzona na zlecenie Monsanto w latach 2008-2010 w celu zbierania informacji o protestujących przeciwko nasionom GMO. Dziennikarz Jeremy Scahill w The Nation:

„… jednostki ściśle powiązane z prywatną Blackwater dostarczają dane wywiadowcze, szkolenie i usługi ochroniarskie dla rządu USA oraz rządów innych państw tak jak i kilku innych międzynarodowych korporacji, w tym dla Monsanto, Chevron, Walt Disney Company, Royal Caribbean Cruise Lines, gigantów bankowych jak Deutsche Bank i Barclays – według informacji pozyskanych przez The Nation. Usługi Blackwater dla korporacji i rządów zostały zakontraktowane przez dwie firmy będące w posiadaniu Ericka Prince, właściciela i założyciela Blackwater – Total Intelligence Solutions i Terrorism Research Center (TRC). Prince w dokumentach obu spółek figuruje jako prezes – co dowodzi jak cały ten „interes” jest dobrze skoordynowany.

Rzecznik Monsanto przyznaje, że spółka wynajęła Total Intelligence w celu zbierania informacji „… dotyczących aktywności grup i jednostek, które mogą spowodować ryzyko dla personelu firmy i działań na całym świecie – cele rozpracowywane są poprzez analizę mediów lokalnych i innych wolno dostępnych informacji. Tematy – od analizy incydentów terrorystycznych w Azji lub porwań dla pieniędzy w Ameryce Środkowej po skanowanie zawartości blogów i innych stron www.”

Rzecznik nie mówi jednak, że Monsanto, podług informacji zebranych przez Scahilla, zapłaciło sporą sumę (do 500 000 $) agentom Blackwater infiltrującym ruchy anty-Monsanto.

Odnośnie taktyki korporacji, Ananda trafnie zauważa:

„… Monsanto, wynajmując armię najemników i byłych agentów operacyjnych CIA, jest śmiertelnie poważne w kwestii ochrony swoich śmiercionośnych produktów. Umowa kompromituje firmę. Opinia publiczna obecnie może ujrzeć mroczną stronę korporacji, która „dała” światu Agent Orange, PCBs, rBST, DDT, aspartam, a obecnie i „hit-menów”.

26 V 2013r.
autor: Carolanne Wright
źródło: http://www.naturalnews.com/040492_GMO_activists_Monsanto_blackwater.html
przygotował: Minutus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.