Strona główna > Rosja > Mołdawia – Prawosławni Mołdawianie biorą udział w marszu poparcia tradycyjnych wartości rodzinnych…

Mołdawia – Prawosławni Mołdawianie biorą udział w marszu poparcia tradycyjnych wartości rodzinnych…

Tysiące mołdawskich chrześcijan prawosławnych i mieszkańców Mołdawii zapełniło ulice stolicy tego kraju w dniu 18 maja biorąc udział w marszu poparcia tradycyjnej rodziny i tradycyjnych wartości rodzinnych.

Marsz ten, organizowany rokrocznie od pięciu lat, prowadzony był przez biskupów Mołdawskiej Cerkwi Prawosławnej. Jego Eminencja Metropolita Kiszyniowa i Całej Mołdawii, Włodzimierz, wezwał wiernych prawosławnych do głośnego wyrażenia swoich poglądów i do wzięcia udziału w marszu, donosi portal Mołdawskiej Cerkwi Prawosławnej( Moldovan Church).

Marsz został zorganizowany dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Rodzin, który obchodzony jest dnia 15 maja.

Dzień rozpoczął się od Świętej Liturgii w kiszyniowskim Soborze p.w. Św. Teodora Tyro, która była celebrowana przez metropolitę Włodzimierza, wraz z trzema hierarchami z Mołdawskiej Cerkwi Prawosławnej. Po odsłużeniu Świętej Liturgii nastąpiła uroczysta modlitwa w intencji dobrych owoców, które ma przynieść procesja.

Prawosławny kler i uczestnicy procesji nieustannie modlili się do Boga Wszechmogącego i do Bogarodzicy Dziewicy o opiekę nad krajem, przy tym niosąc transparenty i tablice z hasłami popierającymi tradycyjne rodziny i tradycyjne wartości rodzinne a także potępiające stosunki homoseksualne „które są nienaturalne i zabójcze dla każdej społeczności ludzkiej i dla każdej normalnej osoby”.

Procesja zakończyła się na placu soborowym gdzie metropolita Włodzimierz podziękował wszystkim uczestnikom i ponaglił ich do tego żeby nie wstydzili się wyznania w Jezusa Chrystusa, ponieważ chrześcijańska rodzina zawsze była i zawsze pozostanie przykładem dla społeczeństwa.

Tak jak w latach ubiegłych, procesję zaszczycił swoją obecnością prezydent Mołdawii, Igor Dodon, wraz z żoną i dziećmi.

“Tradycyjnie, wraz z moją rodziną, wziąłem udział w marszu poparcia tradycyjnej rodziny, który organizowany jest przez metropolitę Mołdawii…Wbrew próbom zaszczepienia nam obcych wartości, ponad 90% naszych obywateli uważa się za zwolenników i obrońców tradycyjnej rodziny i tradycyjnych wartości, nie pozwolimy na zniszczenie fundamentów naszego społeczeństwa” – prezydent Mołdawii napisał na Facebook page.

Następnego dnia po Świętym Marszu Cerkiewnym setki ludzi maszerowały tymi samymi ulicami w Marszu Solidarności LGBT, jako części Mołdawskiego Festiwalu Dumy 2019, donosi Peoples Dispatch.

Prezydent Dodon dobitnie odrzucał zaproszenia w przeszłości do udziału w marszu LGBT.

Follow us on Facebook!

Za: http://orthochristian.com/121367.html

23.05.2019

Opublikowany 23 maja 2019

2 thoughts on “Mołdawia – Prawosławni Mołdawianie biorą udział w marszu poparcia tradycyjnych wartości rodzinnych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.