Strona główna > Świat > Mocne słowa do papieża na synodzie: Zło tego świata wywodzi się z grzechu, nie ze zróżnicowanych dochodów czy „globalnego ocieplenia”

Mocne słowa do papieża na synodzie: Zło tego świata wywodzi się z grzechu, nie ze zróżnicowanych dochodów czy „globalnego ocieplenia”

Po tym jak papież opisał swoje priorytety w Laudato Si większość hierarchów Kościoła schowała głowę w piasek udając, że nic się nie stało. W końcu Franciszek doczekał się odpowiedniej riposty na swoje herezje, w trakcie obrad synodu głos zabrała dr. Anca-Maria Cernea szefowa Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich w Rumunii.

pope11-2bf2c5hhhyc7jpy0hdgzas84

Przemówienie zostało opublikowane na stronie gazety The Remnant, katolickie wydawnictwo założone w 1964 roku oraz na stronie katolickiego portalu lifesitenews.com (linki pod artykułem)

Anca-Maria-Cernea-150x150

Transkrypcja z przemówienia dr. Dr Anca-Maria Cernea, obrady synodu biskupów na temat rodziny 16 października 2015 roku:

Wasza Świątobliwość, Ojcowie Synodu, Bracia i Siostry, reprezentuje Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich w Bukareszcie.

Jestem członkiem Kościoła Rumuńskiego Zjednoczonego z Rzymem.

Mój ojciec był chrześcijańskim przywódcą politycznym, przez  17 lat był więziony przez komunistów. Moi rodzice byli zaręczeni ale  na ślub musieli czekać przez 17 lat.

Moja mama czekała te wszystkie lata na mojego ojca, choć nie wiedziała nawet, czy jeszcze żyje. Obydwoje byli heroicznie wierni Bogu i Jemu zawierzyli swoje zaręczyny.

Ich przykład pokazuje, że łaska Boża pomaga przetrwać w trudnych warunkach społecznych i ubóstwie materialnym.

My, jako lekarze Kościoła Katolickiego, obrońcy życia i rodziny, widzimy, że to przede wszystkim walka duchowa .

Materialne ubóstwo i konsumpcjonizm nie są główną przyczyną kryzysu rodziny.

Główną przyczyną kryzysu jest ideologia, rewolucja seksualna i kulturowa. Matka Boża  Fatimska powiedziała: Błędy Rosji rozprzestrzenią się po całym świecie.

Pierwszym razem reformy klasycznego marksizmu zostały wprowadzone przemocą, zabijając dziesiątki milionów ludzi.

Teraz odbywa się to pokojowo poprzez wprowadzanie Marksizmu Kulturowego. Istnieje ciągłość od  rewolucji płci Lenina, poprzez  Gramsci i Szkołę Frankfurcką, aż po dzień dzisiejszy propagujący prawa homoseksualistów i ideologię Gender.

Klasyczny marksizm był przygotowany by przeprojektować społeczeństwo,  przemocą odebrano ludziom nieruchomości.

Dzisiejsza rewolucja sięga dużo głębiej;  zmienia definicję rodziny, tożsamość seksualną i ludzką naturę.

Ideologia ta nazywana jest postępową. Ale to jest nic innego,  jak oferta skierowana do człowieka przez starożytnego węża, aby mógł on przejąć kontrolę, aby mógł zastąpić Boga, osiągnąć zbawienie tutaj, na tym świecie.

Jest to błąd natury religijnej, to jest gnostycyzm.

To jest zadanie dla naszych pasterzy aby to rozpoznać  i ostrzec stado przed tym niebezpieczeństwem.

„Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.”

Misją Kościoła jest zbawiać dusze. Zło, w tym świecie, pochodzi z grzechu. Nie z różnic dochodów czy „zmian klimatu”. Rozwiązaniem jest: ewangelizacja. Nawracanie.

Nie większa kontrola dla rządów. Nie rząd światowy. Są to obecnie główne ośrodki nakładające marksizm kulturowy na nasze narody, w formie kontroli populacji, reprodukcji zdrowotnej, praw gejów, edukacji seksualnej, i tak dalej.

Dzisiejszy  świat nie potrzebuje limitowanej wolności, ale prawdziwej wolności,  wyzwolenia od grzechu. Zbawienia.

Nasz Kościół został stłumiony przez sowiecką okupacje. Ale żaden z naszych 12 biskupów nie zdradził swojej komunii z Ojcem Świętym. Nasz Kościół przetrwał dzięki determinacji naszych biskupów i  jest przykładem walki z terrorem i więzieniem.

Nasi biskupi prosili wiernych by nie podążali za światem. By nie współpracowali z komunistami.

W tej chwili potrzebujemy aby Rzym powiedział światu: „Nawróćcie się, bo bliskie jest Królestwo Niebieskie”

Nie tylko my, świeccy katolicy, ale również wielu chrześcijan prawosławnych z niecierpliwością modlą się w intencji  tego Synodu. Prawosławni mówią: jeśli to Kościół Katolicki zaczyna podążać za duchem tego świata, to będzie bardzo trudne dla wszystkich chrześcijan, aby go powstrzymać.

Tłumaczenie/Opracowanie

Michał KK

źródło

https://www.lifesitenews.com/news/romanian-doctor-makes-blunt-powerful-plea-to-pope-and-bishops-in-presentati

http://remnantnewspaper.com/web/index.php/fetzen-fliegen/item/2099-female-doctor-tells-pope-to-his-face-evil-in-this-world-comes-from-sin-not-from-income-disparity-or-climate-change

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *