Strona główna > NWO > Apokalipsa > MOC KRZYŻA

MOC KRZYŻA

W dniu Święta Podwyższenia Czcigodnego i Życiodajnego Krzyża – przykład mocy Krzyża.

W Egipcie, w Miziri, mieszkał pewien niegodziwy król. Miał wezyra – Żyda, który przeszedł na islam (zostawił jednego diabła, a przyszedł do drugiego). W tym samym czasie w Aleksandrii był patriarcha Joachim, człowiek święty, mądry i prawy. …

Kiedyś wezyr, który znał Świętą Ewangelię, zaproponował królowi zaproszenie patriarchy na rozmowę, aby pokazać swoją wyższość w sporze. Kiedy przybył patriarcha, wypełniając rozkaz króla, Żyd powiedział mu: „Patriarcho, chcę, żebyśmy porozmawiali i posprzeczali się o wiarę”. Patriarcha odpowiedział: „Jak rozkażesz, panie, jestem gotów przelać krew za swoją wiarę”. Zaczął się spór, patriarcha cały czas umiejętnie rozbrajał Żyda. Ale wezyr nie ustępował i zaproponował królowi: „Chrystus w Ewangelii mówi: „Kto ma wiarę i wypije śmiertelną truciznę, nie umrze”. Więc każ patriarsze wypić truciznę, którą dla niego przygotuję. Jeśli nie umrze, to i my uwierzymy. Ale wiedz, carze, że ​​Chrześcijanie mają krzyż i za pomocą znaku krzyża nawet to, co gorzkie, zrobią słodkim”.

Całe trzy dni Żyd przygotowywał truciznę … Zaniósł ją królowi ze słowami: „Nakaż patriarsze wypić truciznę. Ale tak, żeby nie on nie przeżegnał przy tym ani siebie ani naczynia z trucizną.” Mądry i święty patriarcha, chcąc zawstydzić Żyda i zrobić z niego pośmiewisko, postąpił z natchnienia Ducha Świętego – wziął w ręce kielich z trucizną i powiedział:

– Dobrze, królu, dałeś mi truciznę, ale nie powiedziałeś, jak ją wypić, z której strony. – I składając prawą rękę, jakby na błogosławieństwo, zapytał, wskazując w różne strony, tam lub tutaj, tu lub tam, należy pić truciznę. W ten sposób przeżegnał kielich tak, że nawet nikt tego nie zauważył … Patriarcha wypił truciznę i w sposób cudowny przeżył. Następnie powiedział do króla:

– Wypiłem całą truciznę. Teraz każ swemu wezyrowi przepłukać kielich wodą i wypić ją. Jeśli nic mu się nie stanie, wtedy i my przyjmiemy wiarę Żyda.

Wezyr początkowo odmawiał, ale król zmusił go do wypicia tej wody. I – oto cud: gdy tylko dotknął kielicha, umarł natychmiast. Czy rozumiecie, bracia, że ten, kto wierzy w Chrystusa i z sercem, czyniąc znak krzyża, obroni siebie przed wszelkim złem.

Nauki Kosmy Etolijskiego

Źródło:

Сила креста

https://3rm.info/publications/5338-sila-kresta.html

 

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

 

2 thoughts on “MOC KRZYŻA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *