Strona główna > Samoobrona w infowar > Duchowość i religia – 10 powszechnych mitów

Duchowość i religia – 10 powszechnych mitów

Duchowość i religia - 10 powszechnych mitów

10 powszechnych mitów o duchowości i religii

Duchowość i religia - 10 powszechnych mitów

1 /. Bierny opór (Non-Violence, NV) to bierność

Kompletny nonsens! Pomyślałem sobie, że najlepiej będzie walić w ten mit na odlew na samym początku. Skąd, u diabła, wziął się ten mit? NV i bierność, w porównaniu do siebie, nie da się już chyba znaleźć czegoś bardziej diametralnie sobie przeciwnego, zupełnie dwa różne bieguny. I tak samo, jak wszystko, co ucieleśnia Prawdę, piękno, sprawiedliwość i to, co słuszne, tak samo to pojęcie musiało zostać oczernione, zamienione w głupawy banał, potępione, zanieczyszczone i rozwodnione.

Jak zawsze w przypadku ludzi prezentujących półprawdy, dezinformację i propagandę, nie odrobili oni wystarczająco dużo lekcji na temat, w którym rzekomo mają się za specjalistów. Podobnie jest z NV. Ludzie, którzy mówią takie bzdury, to zwyczajne ignoranckie świnie – przepraszam, ale naprawdę nie ma delikatniejszego sposobu na nazwanie tego procederu.

NV jest tak poważnym zagadnieniem i odgrywa tak ważną rolę w tym ruchu, że nie może być zanieczyszczony podobnymi nonsensami! Jest potężnym narzędziem i jak wszystkie narzędzia, należy je stosować w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Czasami nie jest odpowiedni moment, wtedy odkładam to narzędzie z powrotem do skrzynki na narzędzia. Są chwile, fizycznej samoobrony i są czasy dla NV – to naprawdę jest proste.

Proszę przeczytać tę książkę, jako tylko jeden z wielu przykładów historycznych o władzy absolutnej oporu w postaci NV

A Man to Match His Mountains

2 /. Duchowość to bezczynność

Następne bzdury! To jest błąd, niedokładność, dezinformacja i jeszcze więcej ignorancji. Znowu diametralnie sprzeciwia się rzeczywistości, Prawdzie. Prawdziwa praktyka duchowa sprowadza się do CZYNIENIA, robienia uczynków. Jest użyciem mocy duchowych do wewnętrznej kontemplacji, refleksji o równowadze emocjonalnej, mądrości, wiedzy, wskazówek intuicyjnych, jakie mają pomóc wzmocnieniu samego siebie – aby ZACZĄĆ DZIAŁAĆ. Duchowa praktyka w nieskażonej formie ostatecznie przynosi kogoś do miejsca, gdzie podejmuje działanie. A tak naprawdę, nie robi wtedy nic innego. Ktoś zostaje zmuszony, aby robić coś ze względu na cierpienie innych, to wynik prawdziwego duchowego połączenia.

3 /. Duchowość nie polega na praktykowaniu

Czeguj!!?? No teraz to zaczyna się robić naprawdę śmieszne. Każdy akt oporu na większą skalę bierze się z wewnętrznej energii duchowej – każdy.

Jeśli byłoby tylko jedno słowo, za pomocą którego miałbym opisać Duchowość, tym słowem  byłoby PRAGMATYKA. Nie może być nic bardziej praktycznego w tym świecie iluzji niż prawdziwa duchowa praktyka. Odrzucenie jej jest przyczyną naszych dolegliwości – dlatego jest naszym ROZWIĄZANIEM wobec tego koszmaru.

Tylko Duchowość może nas wydobyć z tego bałaganu. Ponieważ ………jesteśmy w stanie duchowej wojny. Jeśli chcesz naprawić samochód, potrzeba ci zestawu mechanicznego, jak chcesz naprawić mur w ogrodzie, bierzesz narzędzia murarskie, jeśli chcesz dokonać napraw elementów swej odzieży, potrzebny jest zestaw do szycia. Dlatego też, skoro znajdujemy się w stanie duchowej wojny, to czy nie jest rozsądnie używać zestaw narzędzi duchowych!?

4 /. Miłuj nieprzyjaciół jest stwierdzeniem śmiesznym

Cóż takie jest, jeśli zabieramy się za jego interpretację z punktu widzenia naszej ignorancji. Jeżeli jesteśmy zwiedzeni do stanu myślenia, że kochać wroga to jakiś twór typu new-age,  przytul kochanka do piersi, wówczas zgoda, wszyscy zgadzają się tak to rozumieć. Ale jeżeli poważnie spojrzysz na to, co to pojęcie tak naprawdę oznacza, to wtedy musisz zadać sobie trud zagłębienia się pod powierzchnię…..i odrobienia potrzebnej pracy domowej. Poznania tematu i przedmiotu Duchowości.

Kochać swojego wroga ani przez moment nie oznacza, że masz pogodzić się z każdym rodzajem gówna, jakie od niego pochodzi. Nie oznacza również, że masz prawo stać z boku i pozwolić, aby dowolne zło spotkało innych ludzi. Kochać kogoś w prawdziwym znaczeniu tego słowa, oznacza okazywać swoją dojrzałość związaną z odpowiedzialnością wobec innego człowieka, aby powstrzymać go zanim ranić będzie innych i SAMEGO siebie. To wszystko pochodzi z miejsca, gdzie drzemie w nas poczucie braku separatyzmu wobec innych istot. Że jesteśmy zbiorową świadomością i jeśli kaleczymy innych, to również ranimy sami siebie. Dlatego jako kochające indywidualne dusze nie wolno nam pozwolić innym krzywdzić siebie. To proste.

5 /. Religia jest źródłem wszystkich naszych bolączek

Yea, yea, yea. Jeszcze więcej bzdur stawiających włosy na głowie! Jak myślisz, kto pragnie propagować ten niedorzeczny przekaz? Pomyśl o tym sam. Ludzie, którzy chcą mieć normalne struktury rodzinne? Ludzie, którzy chcą zakazu lichwy? Ludzie, którzy tworzą wspólnoty? Ludzie, którzy mają pewien poziom kodeksów moralnych w społeczeństwie? No oczywiście, że nie; to jest zbrodniczy pomysł kryminalistów żydowskich, którzy chcą całkowicie zmiażdżyć praktyki religijne. Religia stoi im na przeszkodzie do realizacji ich planu JWO (jewish world order – przypis); po prostu przeczytaj protokoły nr 14: „Zabronimy kultu Chrystusa„. To nie religia jest źródłem wszystkich naszych bolączek, tylko korupcja i wywracanie do góry nogami naszych praktyk religijnych, to jest problem. Wszczynanie separatyzmu (dzielenia i kłócenia wszystkich wokoło – przypis), celowa taktyka dziel i rządź. Podobnie jak dezinformacje w ramach ruchu Prawdy, ten slogan jest tak samo trujący jak główne media mainstreamu. Można tylko poprawić jakość swojego życia duchowego poprzez zapoznawanie się z pismami religijnymi.

6 /. Religia jest jak wygodny koc

Cóż, to sprawia, że ludzie czują się lepiej w swej ziemskiej egzystencji. To dlatego, że prawdziwa praktyka duchowa wzmacnia własną osobowość i jakość życia. Więc dlaczego ma nie sprawić, że czujesz się lepiej. Ale to jest właśnie efekt resztkowy. Celem praktyki duchowej nie jest wyłącznie to, abyśmy czuli się miło i puszyście. To jak branie narkotyku „suma” w powieści Aldousa Huxleya Brave New World.

To tylko ruch new-age doprowadził do wypaczenia Duchowości w stan jakiejś działalności narcystycznego samozadowolenia. Ich punkt widzenia Duchowości jest czystym, bez domieszek, egoistycznym pragnieniem, żądzą, hobby, poczuciem stymulacji czynnika dobrego samopoczucia. Jest to Duchowość ze śmietnika.

Prawdziwa praktyka duchowa jest działaniem łączenia się, podłączania się do głównej sieci. Posiadaniem Boskiego związku – aby służyć innym (nie pozwolić im cierpieć), a przez to sprawić, aby ten świat był bardziej ludzkim miejscem. To jest nasz ostateczny cel w życiu – dlatego tu jesteśmy.

7 /. Doktryny religijne nie mają zastosowania do współczesnego życia

Ho ho ho, ha ha ha. Proszę śmiać się w głos. Wystarczy spojrzeć na siebie. Tylko krok do tyłu i spójrz na bałagan, a jakim jesteśmy. Co dobrego nasz tak zwany postęp zrobił dla nas naprawdę??? OK, jesteśmy wdzięczni za kilka elementów, takich jak leczenie szpitalne w razie wypadku i nagłych zdarzeń. Ale ogólnie biorąc, to czy naprawdę zrobiliśmy jakiś postęp??? Spójrz na część pism wedyjskich i zadaj sobie pytanie, czy te kultury sprzed ponad 5000 lat, mogły się bez tego obejść.

Nigdy jeszcze nie było w historii takiego czasu, jak teraz, gdy naprawdę POTRZEBUJEMY pism religijnych bardziej niż kiedykolwiek. Kiedy potrzeba nam zakorzenienia się i wzięcia się w garść z naszym ego, naszymi przywiązaniami do różnych rzeczy i spraw, naszym egoizmem, chciwością, pożądaniem/pragnieniem/żądzą i prawdziwego przyjrzenia się naszym sztucznym, podlegającym ciągłym zmianom, tożsamościom.

8 /. Religia jest jak wytwarzanie energii plazmowej

Myślę, że odkrycie tego niezwykłego zjawiska jest silnym elementem Prawdy. To wszystko wiedza i pomaga powiązać wiele spraw w naszym rozumieniu elementów uniwersalnych. Poza tym, co może być ważniejsze od energii – przecież wszystko jest energią. Ale takie postawienie sprawy zawija tę myśl po prostu w ładne opakowanie:

Wszystkie religie to bullshit, bo możemy udowodnić, że to wszystko plazma„, takie myślenie jest niebezpieczne! Moja rada, należy być bardzo ostrożnym przed tak pochopnym wyciąganiem wniosków. Jest to bezzasadne i niczym nie poparte.

Odkrycia w Ruchu Cząstek Wszechświata (prądów elektrycznych i pól magnetycznych w przestrzeni), biegną równolegle obok Duchowości. Ponieważ cała duchowość jest pochłonięta i zawiera się w temacie świadomości. To wszystko, co obrazuje ruch plazmy, podkreśla – kolejną ziemską manifestację świadomości. To po prostu forma fizyczna, jak wszystkie inne formy świadomości, jaka może dawać obraz materii. Ci ludzie stają się ekspertami w rozkładaniu na czynniki pierwsze form świadomości dokonywany poprzez postęp technologiczny, i to wszystko. Ogarnąłem to w tym opisie, ale musimy uważać, gdzie wkraczamy z niektórymi naszymi „teoriami”.

9 /. Religie to są tylko mity z minionej epoki

To jest w istocie podobne do wyżej przedstawionej plazmowej definicji religii. Wszystko można wyjaśnić przy pomocy koncepcji nauk historycznych. Icke jest wielkim zwolennikiem tych „teorii”. NIE UFAJCIE Icke’owi i tej zbieraninie łajdackich dezinformatorów! To metalność wylewania dziecka z kąpielą, dla wielu ludzi w tym ruchu, jacy pełnią rolę podwójnych agentów. Wiele z tego walenia na oślep w religię zostało celowo zaprojektowane ….wiesz przez kogo. Przekop się dokładnie przez materię tego, co mówią właśnie tacy, jak Icke oraz ich badania, a odkryjesz, że to jest całkowicie sfabrykowana bzdura.

Owi podwójni agenci grają cały czas na krawędzi percepcji, na granicy prawdy i fałszu. Zaszczepianie idei poprzez rzucanie niezwiązanych ze sobą wydarzeń historycznych. Jednocześnie te same osoby spodziewają się, że kupisz ich „teorie” o Annunaki i reptilianach. Proszę o indywidualne, odpowiedzialne, krytyczne myślenie, proszę spojrzeć na ich mocodawców. Cui bono?

Nie mówię, że powinniśmy wierzyć dosłownie w każdy religijny fragment mitologiczny. Ale sugeruję, żeby przyswoić w swym wnętrzu, że wiele tych mitów to metaforyczne przekazy. Jezus przez większą część mówi za pomocą przypowieści. Koran i Bhagavad Gita są pełne porównań. My sami często wykorzystujemy analogie, aby pomóc sobie zdefiniować nasze przekazy. Te alegoryczne przekazy zapisane w pismach można rozłożyć na wielkim stole jak proste elementy, które pomagają nam zrozumieć ten świat, a co ważniejsze nas samych.

10 /. Ludzie religijni są agresywni i są przykładem słabości

Nad tym przechodziłem do porządku dziennego. Tylko, czy to aby na pewno religijni ludzie, czy może po prostu towarzystwo z jakiegoś klubu religijnego? Staram się znaleźć ludzi RÓŻNYCH wyznań, jacy są bardziej zainteresowani swą bezcenną tożsamością wynikającą z ich konkretnej wiary, niż tych, którzy zajęci są propagowaniem wiadomości zawartych w ich pismach. Nie można zaprzeczyć, że tacy są. Z reguły wyskakuje Pan i Pani Ego z dużą dawką ślepego przywiązania.

Dlatego też tak łatwo się obrażają, gdy ich religia wpada w krzyżowy ogień pytań. To nie jest związane z treścią pism religijnych. To jest przywiązanie do ich własnej tożsamości i fałszywego rozumienia, kim tak naprawdę są – są duszami. Są pochłonięci świadomością cielesną jako JA JESTEM ……

Osoby te zazwyczaj należą do klubu, ale nigdy nie czytają swych książek. Albo po prostu jak papuga powtarzają frazy ze swych pism. Nigdy w pełni nie pojęli ich prawdziwego znaczenia. Co jest naprawdę frustrujące to fakt, że nie potrafią wyjść poza ograniczenia swego klubu. Nie mają pojęcia o innych duchowych pismach. Gdyby mieli, szybko wzrośliby w sztuce mądrości, że nauki duchowe są blisko jedna obok drugiej – zero separatyzmu, zero wyjątkowości, zero świadomości cielesnej.

Podsumowując

Dla mnie Duchowość i prawdziwe zasady religijne są emocjonalnymi sztukami walki, jakie są potrzebne do życia w nowoczesnym świecie. Większość ludzi wokół nas to zestresowane małpy pod powierzchownością swych sztucznych  uśmiechów na pokaz. Oni są naprawdę w stanie niepokoju wewnętrznego, gdy sprawy idą nie po ich myśli, gdy ktoś obraża ich ego.

Najważniejsze w tym, że nikt nie musi należeć do określonego klubu (praktyk religijnych), aby być religijnym. MY wszyscy możemy zaprowadzić rządy prawdziwych zasad religijnych w naszym życiu, jak duchowe pracowite pszczoły. Wszyscy możemy stać się bogaci i upoważnieni do posiadania mocy przez niezachwianą mądrość wynikającą z różnych pism duchowych.

10 Common Misconceptions about Spirituality and Religion

przygotował: PM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.