Strona główna > Rosja > Mit odbudowy chrześcijaństwa w Rosji przez Putina

Mit odbudowy chrześcijaństwa w Rosji przez Putina

Podczas oglądania tego video i czytania fragmentu artykułu z RT (Russia Today) (oficjalny organ propagandowy rządu rosyjskiego) pamiętaj, że wszystko co Putin powiedział mogłoby wyjść prosto z bluźnierczych i bełkotliwych ust Franciszka.

Zaleca się włączenie automatycznego translatora.

Rosyjski prezydent Władimir Putin porównał komunizm do chrześcijaństwa a Mauzoleum Lenina znajdujące się na moskiewskim Placu Czerwonym do czci oddawanej relikwiom świętych.

„Może powiem coś co się komuś nie spodoba ale tak to widzę” – powiedział Putin w wywiadzie udzielonym w filmie „The Valaam”, którego fragment został wyemitowany przez stację telewizyjną „Russia 1”. „Przede wszystkim wiara zawsze nam towarzyszyła, stając się silniejszą kiedy tylko nasz kraj, nasz lud, przeżywał ciężkie chwile”.

„Były te lata wojującego ateizmu, kiedy kapłani byli unicestwiani, cerkwie niszczone, ale równocześnie nowa religia była tworzona. W rzeczywistości ideologia komunistyczna jest bardzo podobna do chrześcijaństwa: wolność, równość, braterstwo, sprawiedliwość – to wszystko jest wyłożone w Piśmie Świętym, to wszystko tam jest. A kodeks budowniczego komunizmu ? To jest sublimacja, to tylko taki prymitywny fragment zaczerpnięty z Biblii, nic nowego nie zostało wymyślone. ”

Putin kontynuował dalej porównując komunistyczny stosunek do bolszewickiego przywódcy Lenina do czci oddawanej świętym w chrześcijaństwie. „Zauważcie, że Lenin został umieszczony w mauzoleum. Czym to się różni od relikwii świętych dla ortodoksyjnych chrześcijan albo, po prostu, chrześcijan ? Kiedy mówi się, że taka tradycja nie istnieje w chrześcijaństwie to, no cóż, jakim to cudem, jedźcie na Athos i popatrzcie, tam się znajdują relikwie świętych, a my mamy święte relikwie tutaj.” – zakończył Putin.

source: RT news, Putin: Communist ideology similar to Christianity, Lenin’s body like saintly relics

„RAZ W KGB, ZAWSZE W KGB !”

UWAGA SUPLEMENT !

Video clipy zaczerpnięto ze strony www.nicefor.info

Na podstawie: http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2018/02/its-absurd-to-say-that-vladimir-putin.html

Data publikacji: 16.02.2017

Opracowanie GREGORIUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 − 29 =