Strona główna > Świat > Ukraina > Ministerstwo Prawdy na Ukrainie rekrutuje blogerów

Ministerstwo Prawdy na Ukrainie rekrutuje blogerów

Banderowska junta z Kijowa organizuje armię blogerów, która ma za zadanie prowadzić krucjatę „na rzecz prawdy”.

a
Junta z Kijowa planuje stworzyć centrum koordynacyjne dla ukraińskich blogerów w celu prezentowania jednolitego frontu w mediach społecznościowych, powiedział Minister Polityki Informacyjnej, Jurij Stec, dodając, że popularni blogerzy staną się internetową armią Ukrainy w sprawie „mówienia prawdy”.

„Aby to zrobić musimy zjednoczyć ludzi wpływowych w mediach społecznościowych, którzy będą mówić prawdę każdemu, kto ich czyta”.

Wojownicy internetowi będą rozpowszechniać wiarygodne informacje o sytuacji na terenie działań zbrojnych na wschodzie kraju i obalać „fałszywe wiadomości” pochodzące ze źródeł  tak zwanej „operacji antyterrorystycznej” w regionach Donieckim i Ługańskim, powiedział minister.

Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy zostało utworzone pod koniec 2014 r. do zapewnienia bezpieczeństwa informacji w tym kraju. Dziennikarze natychmiast nazwali nową instytucję „Ministerstwem Prawdy” posługując się nazwą narzędzia propagandy w powieści George’a Orwella „1984”.

Propozycja od razu spotkała się z międzynarodowymi protestami dziennikarzy.

Decyzja Kijowa, aby utworzyć Ministerstwo Informacji jest oczywistym zagrożeniem wolności mediów na Ukrainie, powiedział przedstawiciel OBWE ds. wolności mediów, Dunja Mijatovic.

Źródło: http://rt.com/news/226975-ukraine-internet-web-army/

Tłum. Pluszowy Miś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *