Strona główna > Bez kategorii > Minister Obrony Syrii zabity w zamachu w Damaszku

Minister Obrony Syrii zabity w zamachu w Damaszku

źródło: http://zmianynaziemi.pl

Wojna zawitała na dobre do stolicy Syrii. Siły sprzymierzone Zachodu i kilka krajów z Zatoki Perskiej realizują kampanię lądową w Syrii z wykorzystaniem najemników Al-Kaidy nazywanych eufemistycznie opozycją. Dzisiaj w samobójczym zamachu śmierć poniósł Minister Obrony Syrii oraz szwagier prezydenta Baszira Al-Assada.

Zamach przypominał trochę ten, jaki miał przeprowadzić von Stauffenberg w Wilczym Szańcu, ale w przeciwieństwie do zamachu na Hitlera ten z dzisiaj w Damaszku udał się. Zamachowiec samobójca dostał się na spotkanie sztabu i zdetonował na sobie ładunki.

W efekcie trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Wśród nich Asef Shawkat, szwagier Prezydenta Assada oraz Minister Obrony Generał Dawood Rajha. O pozostałych uczestnikach spotkania wiadomo tylko, że jest wielu rannych.

Oczekiwane jest kolejne głosowanie Rady Bezpieczeństwa ONZ i państwa zachodnie liczą na przekonanie Chin i Rosji w celu nałożenia dodatkowych sankcji na Syrię. Pojawiły się głosy, aby odroczyć głosowanie w tej sprawie, ale może być tez wywarta presja na szybkie rozwiązania. Będzie się to jednak wiązało z tym, aby USA obstawały, że zabicie Ministra Obrony to właściwie nic szczególnego.

 
Komentarz: News oparty jest na źródle żydo-mendialnym, dlatego należy zachować należytą ostrożność. Większość źródeł alternatywnych donosi, że ataku dokonano z użyciem uzbrojonego drona lub dronów.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.