Strona główna > Bez kategorii > Minister obrony potwierdza, że Izrael to nasz przyjaciel

Minister obrony potwierdza, że Izrael to nasz przyjaciel

źródło: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=6819&Itemid=56

18.06.2012

(poleca Mufti Turbanator)  Mamy bardzo bliskie relacje z Izraelem, zwłaszcza w obszarze obronności, chcemy je pogłębiać.

syjonistyczne kreatury w trakcie ubijania kolejnego geszeftu
  Minister obrony Tomasz Siemoniak, który przebywa w Izraelu, drugi dzień wizyty rozpoczął od spotkania z wicepremierem i ministrem obrony Izraela Ehudem Barakiem. Obaj ministrowie mają podpisać memorandum w sprawie międzynarodowej strategicznej współpracy obu resortów.

– Mamy bardzo bliskie relacje z Izraelem, zwłaszcza w obszarze obronności, chcemy je pogłębiać – powiedział w Tel Awiwie przed rozmowami Siemoniak. Dodał, że spotkanie będzie też dotyczyło sytuacji w regionie, w Europie i innych częściach świata. – Sytuacja jest tak dynamiczna, że zaprzyjaźnione kraje muszą często i intensywnie ze sobą rozmawiać, żeby wymieniać poglądy – powiedział.

Zaznaczył, że wicepremier Barak ma w Polsce wielu przyjaciół. – Będę musiał dobrą chwilę przekazywać, od kogo ma pozdrowienia z Warszawy – powiedział.

Barak zapowiedział, że poza rozwojem dwustronnych relacji ministrowie będą rozmawiać o najnowszych wydarzeniach na Bliskim Wschodzie. – Czekamy na wynik wyborów w Egipcie, mamy nadzieję, że ktokolwiek je wygra, będzie przestrzegał międzynarodowych zobowiązań Egiptu, w tym dotyczących pokoju izraelsko-egipskiego – oświadczył Barak.

Dodał, że jednym z tematów będzie incydent, do którego doszło w rano, gdy zaatakowano grupę osób ustawiających ogrodzenie wzdłuż granicy z Egiptem. Barak powiązał to wydarzenie z atakiem na pustyni Negew przed dwoma dniami. Izraelski minister również wyraził przekonanie, że stosunki między resortami obrony i siłami zbrojnymi obu państw będą się umacniać.

ja, PAP

Za: http://mufti.polacy.eu.org/2392/minister-obrony-potwierdza-ze-izrael-to-nasz-przyjaciel/

Tytułem dodatku do powyższego felietonu, dodajmy parę uwag pochodzących z łże-mediów (wiadomości.onet):

Koleżka-konspirator syjonistycznych morderców odbębnił klasyczny rytuał wiernopoddańczy, tzn. zwiedził instytut Yad Vashem w Jerozolimie, podobno złożył też wieniec pod pomnikiem żydowskich żołnierzy poległych w polskich siłach zbrojnych.

„Nasza wizyta w Izraelu łączy się z przeszłością; cała nasza delegacja jest pod wrażeniem wizyty w Yad Vashem, ale jesteśmy tu również po to, by umacniać nasze więzi, odwiedzamy też nowoczesne zakłady przemysłowe”  – powiedział minister.

My mamy wrażenie, że były to odwiedziny fabryk dzielenia człowieka na kawałki, bo chyba nie o kibuce tu chodziło?

Konspirator ma podobno omawiać tzw. stosunki dwustronne, w tym kontakty wojskowe Polski i Izraela oraz zagadnienia współpracy wojskowo-technicznej, a także sytuacji na Bliskim Wschodzie i rezultatów majowego szczytu NATO w Chicago. Syjonistyczny ministrant zapozna się też z sytuacją wewnętrzną Izraela, jego polityką bezpieczeństwa i informacją o siłach zbrojnych tego państwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.