Strona główna > Świat > Minister Edukacji Francji chce wprowadzić do szkół naukę języka arabskiego

Minister Edukacji Francji chce wprowadzić do szkół naukę języka arabskiego

Imigranci zwykle kierowani są na kursy językowe w ramach integracji. Jednak Francja zamierza pójść dokładnie w odwrotnym kierunku. Minister Edukacji Jean-Michel Blanquer twierdzi, że arabski jest wielkim językiem literatury i należy wprowadzić go do francuskich szkół.

Paryski Instytut Montaigne przedstawił raport, w którym wskazał, że uczniowie szkół średnich i wyższych, uczący się języka arabskiego, częściej zapisują się do salafickich szkół. Salafizm to radykalny islamistyczny ruch, który walczy o przyjęcie prawa szariatu i jest coraz bardziej aktywny w Europie Zachodniej.

Instytut ten uważa, że nauczanie francuskich dzieci języka arabskiego pozwoli przeciwdziałać indoktrynacji politycznej i religijnej, którą stosują salafickie szkoły. Minister Edukacji Jean-Michel Blanquer odniósł się do raportu paryskiego instytutu twierdząc, że należy zwiększyć promocję języka arabskiego w szkołach.

Jego zapowiedź spotkała się z negatywnym odzewem. Nic dziwnego, skoro władze Francji chcą integrować dzieci z obcą kulturą, zamiast skupić się na integracji imigrantów. Efektem tego będzie jeszcze szybszy rozwój drugiego równoległego społeczeństwa, budowanego przez islam.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/minister-edukacji-francji-chce-wprowadzic-do-szkol-nauke-jezyka-arabskiego

Data publikacji: 11.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *