Strona główna > Świat > Min. obrony Wenezueli: Sankcje USA to kroki wymierzone w destabilizację kraju

Min. obrony Wenezueli: Sankcje USA to kroki wymierzone w destabilizację kraju

Minister Obrony Wenezueli mówi, że nowe, ostrzejsze sankcje nałożone na jego kraj przez USA mają na celu podsycanie przemocy i zamieszania w kraju latynoamerykańskim, by obalić rząd wenezuelski.

391146_Venezuela-US-sanctions

Jak powiedział Vladimir Padrino w sobotę w wywiadzie dla Telesur Television:

Interwencja USA ma na celu promowanie przemocy przeciwko naszym instytucjom w celu obalenia głównego krytyka Waszyngtonu – prezydenta Nicolasa Maduro.

Sytuacja rozwinęła się po tym, jak Barack Obama podpisał w czwartek ustawę, która pozwala na nakładanie sankcji wobec wyższych władz wenezuelskich oskarżonych przez opozycję popieraną przez USA o naruszanie praw uczestników antyrządowych demonstracji podczas wieców wcześniej w tym roku.

Jak Padrino podkreślił:

Podłoże tej sytuacji jest dużo bardziej złożone. To niebezpieczne, ponieważ podejmują kroki, które mają na celu przedstawienie światu państwa Wenezueli jako nieudane, wadliwe.

Pojawił się oskarżenia Maduro odnośnie USA, które podżegają kampanię protestacyjną, która ma na celu obalenie jego rządu, a nawet ukartowanie pozbawienia życia prezydenta Wenezueli.

Maduro potępił najnowsze prawo sankcji przeciwko Wenezueli, opisał je jako „fałszywe kroki”, które przypominają politykę, którą prowadził Waszyngton, a mającą na celu izolację Kuby, a ostatecznie zwrot akcji, jako że Obama i prezydent Kuby – Raul Castro zadeklarowali obustronne zbliżenie.

Dodając, USA ciągle pozostają głównym nabywcą zasobów ropy Wenezueli.

Na podstawie: http://www.presstv.ir/detail/2014/12/21/391146/us-bans-aim-to-oust-venezuela-govt/

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *