Strona główna > Świat > Milion Palestyńczyków czeka głód w Gazie

Milion Palestyńczyków czeka głód w Gazie

Organizacja pomocy społecznej Anadolu Agency poinformowała w sobotę, że ok. milion Palestyńczyków w Gazie czeka głód z powodu kontynuowanej przez Izrael blokady i zmniejszone globalne finansowanie agencji ONZ dla palestyńskich uchodźców.

W oświadczeniu z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, Jamal al-Khoudary, przewodniczący Ludowego Komitetu na rzecz Zakończenia Oblężenia Gazy / Popular Committee to End Gaza’s Seige, powiedział, że „prawdziwy spadek” w wsparciu darczyńców miał „poważne reperkusje dla palestyńskich uchodźców w Gazie, na Zachodnim Brzegu, Jerozolimie i w państwach arabskich”.

Powiedział, że decyzja Ameryki zatrzymania funduszy szacowanych na ok. $300 mln rocznie dla UNWRA 2 lata temu poważnie wpłynęła na działania agencji.

Ponadto, powiedział, blokada Gazy przez Izrael od 2006 poskutkowała gwałtownym wzrostem biedy i bezrobocia na oblężonym terenie.

Zdjęcie: Centrum dystrybucyjne UNRWA w obozie dla uchodźców w Al-Shati po zamknięciu go 23 marca 2020 w Gaza City, Gaza. [Ali Jadallah – Anadolu Agency]

 

Światowy Dzień Uchodźcy jest 20 czerwca i skupia się na zwiększaniu świadomości o cierpieniach milionów uchodźców na całym świecie.

https://www.middleeastmonitor.com/20200621-1-million-palestinians-face-food-shortages-in-gaza/

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *