Strona główna > Bez kategorii > Mieszkańcy Południowej Afryki w masowych protestach pro-Palestyńskich

Mieszkańcy Południowej Afryki w masowych protestach pro-Palestyńskich

źródło: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9106243390

TEHERAN (FNA)- tysiące południowoafrykańskich muzułmanów wzięło udział w masowych protestach w wielu większych miastach kraju w obronie praw narodu Palestyńskiego oraz przeciwko syjonistycznemu reżimowi izraela.

Muzułmanie w Pretorii zebrali się w niedzielę, aby pokazać swoje wsparcie dla ciemiężonych Palestyńczyków. Wydano oświadczenie potępiające zbrodnie syjonistycznego reżimu.

W tym oświadczeniu wezwano do całkowitego bojkotu izraelskich produktów, zerwania związków z syjonistycznym reżimem oraz zamknięcia jego ambasady w Pretorii.

W wydarzeniu o podobynm duchu z ubiegłego tygodnia, organizacja pod nazwą South Africa and the South African-Palestinian Alliance rozpoczęła kampanię billboardową w Pretorii i Johannesburgu szkalującą izrael oraz przedstawiającą położenie Palestyńskich uchodźców.

12 billboardów zatytułowanych “Zabór ziemi Palestyńskiej 1946-2021″ zostało również rozmieszczonych w prowincji Central Gauteng.

Billboardy rozmieszczone w tym tygodniu przedstawiają 4 połączone ze sobą mapy ukazujące ziemie Palestyny zawłaszczone przez izrael od 1946 r. do dziś wraz z napisem: „4,7 mln Palestyńczyków zostało uznanych przez ONZ za uchodźców”.

Organizacje pro-Palestyńskie w RPA dołączyły w ten sposób do inicjatywy, jaka miała miejsce na przedmieściach Nowego Jorku, gdzie 3 miesiące temu pro-Palestyńska organizacja z tego miasta zamieściła podobne plakaty na stacji  Chappaqua w Westchester County. Organizacje z RPA również wykupiły miejsce na billboardach w Pretorii i Johannesburgu, gdzie zamieściły przekaz tej samej treści.

BDS South Africa oraz the South Africa Palestinian Alliance łączą termin rozpoczęcia tej kampanii z ostatnimi wydarzeniami w stosunkach RPA z izraelem, w tym uchwałę African National Congress wyrażającą wsparcie dla stanowiska pro-Palestyńskiego, co miało miejsce podczas ostatniej konferencji tego ruchu oraz działania ministra handlu żądającego oznaczania produktów z Zachodniego Brzegu jako wytworzonych przez izrael na „okupowanych terytoriach Palestyńskich”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.