Strona główna > Bez kategorii > Mieszkańcy Aleppo mają dość Wolnej Armii Syryjskiej

Mieszkańcy Aleppo mają dość Wolnej Armii Syryjskiej

Zmęczeni trwającymi od wielu miesięcy walkami mieszkańcy Aleppo demonstrują na ulicach miasta przeciwko Wolnej Armii Syryjskiej. W proteście, który rozpoczął się w dzielnicy al-Sabeel, brali udział reprezentanci różnych grup społecznych.

Na zarejestrowanym materiale wideo słychać, oprócz niewybrednych epitetów pod adresem rebeliantów, artykułowane w emocjonalnym tonie  żądania: Nie chcemy Wolnej Armii Syryjskiej! My chcemy Syryjskiej Armii [państwowej – przyp. tłum]”.

Takie hasła płyną nie tylko z Aleppo. Mimo trwającego konfliktu, spirali przemocy stosowanej zarówno przez rebeliantów jak i wojska rządowe, a także prób wzniecania waśni na tle religijnym, zdecydowana większość rdzennych mieszkańców Syrii wciąż popiera obecne władze i działania armii. Poparcie to znajduje również wyraz na scenie politycznej, na której wewnętrzna opozycja syryjska skupiła się wokół władz w Damaszku. Ramię polityczne opozycji zbrojnej, które znajduje się poza granicami Syrii, cieszy się zdecydowanie mniejszym poparciem wewnątrz kraju.

Źródło: geopolityka.org
Na podst.: People of Aleppo Take to the Streets: We Want FSA OUT!!! We Want Syrian Army!

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Psiq_27jDsg]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.