Strona główna > Zdrowie > Międzynarodowy kongres na temat biomedycznego leczenia zaburzeń rozwojowych

Międzynarodowy kongres na temat biomedycznego leczenia zaburzeń rozwojowych

Autyzm uważany jest obecnie za najczęściej występującą przyczynę niepełnosprawności u małych dzieci. Najnowsze trendy w leczeniu autyzmu każą go postrzegać jako złożony problem natury zdrowotnej.

a

Takie podejście daje najlepsze rezultaty, gdyż w przypadku wczesnej interwencji autyzm może być zniwelowany, zahamowany lub wręcz wyleczony.  Chcąc pomóc dzieciom oraz  tysiącom osób borykających się z tym zaburzeniem, ich rodzinom, lekarzom, terapeutom i pedagogom,  postanowiliśmy zorganizować Międzynarodowy Kongres  na temat  biomedycznego leczenia zaburzeń rozwojowych . Czynimy to już kolejny raz – w połowie kwietnia 2007 roku I Międzynarodowa Konferencja na temat autyzmu, zaburzeń uwagi i nauki zgromadziła ponad 400 osób i pokazała ogromną potrzebę tego typu spotkań. Była to pierwsza  taka konferencja  w Europie, którą swoim patronatem objął ówczesny Minister Zdrowia, Pan prof. Zbigniew Religi. Kolejną konferencję w 2009 r. objęła patronatem honorowym Małżonka Prezydenta RP, Pani Maria Kaczyńska oraz  Minister Zdrowia Pani Ewa Kopacz. Trzecią konferencję w 2013 r.  objęła patronatem honorowym Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Ogromne zainteresowanie  poprzednimi konferencjami wśród lekarzy, terapeutów i rodziców chorych dzieci pokazało wielką potrzebę tego typu spotkań. Zaproszeni również obecnie wybitni specjaliści z USA, Hiszpanii, Meksyku, Wenezueli i Polski  ponownie będą mogli  przybliżyć głównie środowisku medycznemu, terapeutom i pedagogom najnowsze wyniki badań oraz najskuteczniejsze formy leczenia   z powodzeniem stosowane w wielu krajach świata.

Kongres odbędzie się 11 i 12 czerwca w Bibliotece Narodowej  i jest  skierowany   do lekarzy, psychologów, terapeutów i pedagogów. Zapraszamy również rodziców dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.  Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie  przyznał 12 punktów edukacyjnych dla lekarzy uczestniczących w Kongresie.

Prezentacje i materiały dla uczestników będą tłumaczone na język polski.

Tutaj:   http://www.biomedycynapolska2016.com/  znajdziecie Państwo pełną informację na temat Kongresu – program, biografie wykładowców. Formularz zgłoszenia w formacie pdf  lub Word posyłam również jako załącznik do wypełnienia i odesłania na adres  [email protected]

Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia

lek. med. Dariusz Szymański

Prezes Fundacji EcoMedica im. Dr Jolanty Mikołajewicz

Irena Gałecka

Przewodnicząca Rady Fundacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *