Strona główna > Bez kategorii > Międzynarodowy Dzień Młodzieży przeciw Imperializmowi

Międzynarodowy Dzień Młodzieży przeciw Imperializmowi

Wielkie podziękowania i ukłony dla Pisanki za pracę i dostarczony materiał od administracji i czytelników 

Dzień 20 sierpnia 2011 roku to dzień, w którym Trypolis – stolica Libii – został zaatakowany przez NATO (North Atlantic Terrorist Organization) oraz pełnomocników NATO (podstępnie i perfidnie nazywanych bojownikami o demokrację, wojownikami o równość, sprawiedliwość, wolność). W propagandowym przekazie, w ujęciu przedstawionym przez korporacyjne media zachodnie, data ta oznacza popieranie i wspieranie rebeliantów – rewolucjonistów, wyzwalanie Libii i Libijczyków. W przekazie Jamahiriyah, w ujęciu przedstawionym przez Zielony Ruch Oporu, data ta oznacza bezlitosne – niehumanitarne – bombardowanie, odbieranie niepodległości, suwerenności, pozbawianie zdrowia, życia, zniewalanie Libii i Libijczyków. Ówczesny Minister Zdrowia podał, że w ciągu 12 godzin w mieście w trakcie kampanii 1300 osób zostało zabitych i tysiące osób zostało rannych. W tym dniu oraz dniach wcześniejszych i późniejszych NATO (wraz z najemnikami, pachołkami, zdrajcami) regularnie mordowało i systematycznie torturowało tych, którzy przeciwstawili się agresji, przemocy.

Dzień 20 sierpnia 2011 roku to dzień, w którym tryumfował globalizm, imperializm, syjonizm – data symboliczna, skłaniająca młodzież z różnych krajów, młodzież z różnych państw do angażowania się we wzajemne kontakty i relacje oraz solidaryzowania się z braćmi i siostrami, będącymi ofiarami sprawców zbrodniczej napaści. Cierpiący z powodu imperialistycznej ingerencji, interwencji, inwazji, imperialistycznej supremacji mocarstw, pokrzywdzeni i poszkodowani, o których zawsze pamiętamy i których nigdy nie zapomnimy, pochodzą m.in. z: Afganistanu, Haiti, Iraku, Kolumbii, Libii, Pakistanu, Palestyny, Puerto Rico, Serbii, Somalii, Sudanu, Syrii itd., regionów znajdujących się w stanie wojny, kolonizowanych, niszczonych, okupowanych, represjonowanych itp.

 

Dzień 20 sierpnia – co roku – na całym świecie będzie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Młodzieży przeciw Imperializmowi. Cele realizacji idei to przede wszystkim: rozwój antyimperialistycznej sieci, uświadamianie, współpraca. Środki realizacji idei to zwłaszcza: przedstawienia naukowe (np. konferencja, przemówienia, wykłady), sesje pytań i odpowiedzi (dyskusje ekspertów, fachowców, profesjonalistów, specjalistów z publicznością), przedstawienia kulturalne (np. film, koncerty, teatr).

 

W tym roku w Nikaragui, doświadczonej przez biedę, przeżywającej mnóstwo kłopotów, problemów, trudności, destabilizowanej i dezorganizowanej, będącej pomysłodawcą idei, imprezy – obchody będą dedykowane Libii i Syrii i będą rejestrowane i prezentowane online. W tym roku imprezy – obchody odbędą się w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych z tematyką i problematyką do decyzji i wyboru, co zostało potwierdzone przez naszych kolegów i naszych przyjaciół. Zachęcamy każdego, z różnych stron, wszystkich do przygotowywania z tej okazji różnorodnych ceremonii, przedsięwzięć, uroczystości.

Źródło:

http://libyasos.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.