Strona główna > Rosja > Michaił Deliagin*1.: Przygotujcie się na Upadek Państwa…

Michaił Deliagin*1.: Przygotujcie się na Upadek Państwa…

Z „Narodnogo Żurnalista”: Rozmowy o patriotyzmie nigdy nie stracą na aktualności. Tylko zależy, jak odnieść sią do tego pojęcia. Jeśli za patriotyzm uznać obronę obecnej władzy, to, z takim pomysłem przyjdzie się rozstać…

…Kremlowska elita nie ma z patriotyzmem nic wspólnego. Chyba, że mówimy o zaprzedaniu Zachodowi. Naszym zadaniem, jest zwrócić się ku swojej Ojczyźnie — Rosji. Ratujmy Rosję. Bez Majdanów i innych naruszeń prawa.

 

 Przygotujcie się na upadek państwa, które ogłosiło każdemu z nas – wojnę,  na wyniszczenie

 

Reforma systemu emerytalnego – to bezmyślne ludożerstwo, podobnie jak monetyzacja świadczeń 2005 roku (kiedy emerytów próbowano pozbawić nawet prawa korzystania z transportu miejskiego): u mężczyzn ukradli 5, u kobiet – 8 lat życia.

Liberałowie ograbili ludność z materialnego dziedzictwa Związku Radzieckiego -zakładów, fabryk i rozwłóczono wnętrza, a teraz rabują ją z nie-materialnego dziedzictwa – systemu opieki zdrowotnej, edukacji i w końcu, z samego życia.
Przyczyna kryzysu emerytalnego – to nie demografia (jak by nie przekonywał nas rząd Miedwiediewa, że w Rosji za dużo emerytów i żyją trochę za dobrze), a straszny, nie mający sobie równych, system opodatkowania dochodów, wypychający w „cień” dziesiątki milionów ludzi.
Czym człowiek biedniejszy, tym więcej od niego (z uwzględnieniem obowiązkowych opłat socjalnych) zabiera państwo: kraj przekształcono w raj podatkowy dla miliarderów i podatkowe piekło, dla wszystkich – pozostałych.

Rozmowy o niedostępności dla nas, doskonale działającej na całym świecie, progresywnej skali opodatkowania  – to kłamstwo: bogatych ludzi niewielu, i dlatego łatwo ich kontrolować, mają, co oddać, i oni odadzą z radością, aby uniknąć więzienia.

Nawet oligarchowie rozumieli konieczność progresywnej skali: podatków w Rosji, nie chcą płacić, tylko liberalni reformatorzy.

Powód dziury w funduszu emerytalnym – to niechęć liberalnych reformatorów aby płacić podatki Rosji ( Francji, USA, Wielkiej Brytanii i innym krajom płacą z ochotą).
Ignorowanie tej przyczyny, nie pozwala przezwyciężyć kryzysu emerytalnego.

W 2014 roku u nas zostały zabrane realne uprawnienia emerytalne, zamieniając ruble, – punktami: udział wydatków na deficyt Funduszu Emerytalnego spadł w budżecie federalnym o jedną trzecią, z 21 do 14%, – ale to starczyło na mniej, niż 3 lata.
Obecnego podniesienia wieku emerytalnego, też starczy – nie na długo.

Przy tym bezrobocie ludzi starszych i młodzieży pogorsza się; starzy zaczną umierać z biedy, nie dociągając do emerytury (prawdopodobnie, w tym zamysł – reformatorów).
Putin zmiękczy ludożerczą reformę (może przedłużyć termin, podniesienia wieku emerytalnego, może ograniczyć podwyższenie dla kobiet do 5 lat), ale nie odrzuci jej, bo patrzy na gospodarkę i sferę społeczną oczami liberalnych kanibali.

Wygląda na to, że liberalny rząd Miedwiediewa ogłosił wojnę na zniszczenie każdego z nas.
Należy poważnie przygotować się na nieuchronny upadek tego państwa, aby nie zniszczyć siebie, jak w przypadku Związku Radzieckiego, na początku lat 90-tych, a tym bardziej nie, jak Ukrainę – w 2014.
Rozmowy o patriotyźmie w sytuacji, gdy miejsce banderowców zajął rząd Federacji Rosyjskiej, po prostu, straciły sens.

————————–
Przypisy:

*1. Михаил Делягин (Michaił G. Deliagin, ur. 18 marca 1968 r., Moskwa) — rosyjski ekonomista, publicysta i polityk, prowadzący wielu programów radiowych i telewizyjnych. Doktor nauk ekonomicznych (1998). Rzeczywisty państwowy radca Federacji Rosyjskiej 2 klasy. Redaktor naczelny dziennika „Wolna myśl” (od 2011 roku). Dyrektor autonomicznej organizacji non-profit „Instytut problemów globalizacji”, aktywny członek organizacji społecznej  РАЕН . Członek partii „Sprawiedliwa Rosja” (od 2016 roku). Były przewodniczący rady ideologicznej  partii „Ojczyzna”.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B8%D0%BD,_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

——————

Powyższy artykuł, na YouTube:
czyta M.Deliagin:

Przygotujcie się na upadek państwa, które ogłosiło każdemu z nas wojnę – na wyniszczenie

——————
Źródło:
https://narzur.ru/gosudarstvo-objavilo-kazhdomu-iz-nas-vojjnu-na-unichtozhenie/
za:
https://delyagin.ru/articles/183-novosti/59612-gotov-tes-k-krakhu-gosudarstva-kotoroe-ob-javilo-kazhdomu-iz-nas-voynu-na-unichtozhenie
Готовьтесь к краху государства, которое объявило каждому из нас войну на уничтожение
autor: Михаил Делягин
28.06.2018

——————-

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *