Strona główna > Ukraina > MH17 zestrzelił myśliwiec

MH17 zestrzelił myśliwiec

Niemiecka edycja „Prawda dla Niemiec” umieściła materiał, w którym informuje, że pilot ukraiński samolotu szturmowego Su-25 przyznał, że strzelał z działa pokładowego do malezyjskiego „Boeinga”. To właśnie jego samolot figuruje na zdjęciach, wykonanych przez satelity i przedstawionych na briefingu Sztabu Generalnego Rosji.

a

a

Publikacja nazwało tę informację „maleńkim zwycięstwem Putina.”

Wcześniej eksperci OBWE już zbadali szczątki wraku w rejonie katastrofy i wyrazili swoje pierwsze wnioski, potwierdzające to, co zostało powiedziane wyżej, uściśla Rosyjski Times.

Z uszkodzeń poszycia „Boeinga” można ustalić, z jakiej broni został samolot malezyjski zestrzelony. Z ważnym oświadczeniem w tej sprawie wystąpił przedstawiciel OBWE na Ukrainie Michael Bochurkiv.

„Nawet dla laika jest oczywiste, że otwory są prawie jakie same, jak te, które pozostają po trafieniu z karabinu maszynowego. I jeśli dalej rozmyślać w tym duchu, to takich uszkodzeń na metalu nie widzieliśmy nigdzie indziej” – cytuje sekretarza prasowego misji OBWE na Ukrainie.

Ukraiński Su-25, który według danych Ministerstwa Obrony Rosji był widziany obok „Boeinga”, był wyposażony nie tylko w rakiety, ale także miał wbudowane 30-milimitrowe działko. Komplet bojowy

Amunicji – 20 pocisków.

Wydanie niemieckie twierdzi, że pilot wykorzystał działko pokładowe do zniszczenia samolotu. Jego samolot, piszą Niemcy, był obecny na zdjęciach przedstawionych przez Sztab Generalny Federacji Rosyjskiej.

Pilot, imienia którego nie podaje się, potwierdził, że malezyjski samolot został zestrzelony z jego działka pokładowego. Przyznanie się to zbiegło się z publikacją zdjęć wyraźnych otworów na szczątkach „Boeinga”, które według opinii niektórych ekspertów, nie mogły powstać od rakiety kompleksu rakietowego „Buk”.

a

Napis pod zdjęciem: Współpracownik OBWE odnalazł na “Boeingu” otwory od kul wielkokalibrowego karabinu maszynowego.

Napis na zdjęciu: Były tam dwa lub trzy szczątki samolotu, na których są widoczne otwory od pocisków wielkokalibrowego karabinu maszynowego, przy czym ostrzał był prowadzony bardzo, bardzo intensywnie.

Tłumaczył Janusz Sielicki

3.8.2014 r.

Za (j.ros.): http://gazetawarszawska.com/index.php/9-uncategorised/109-ht17-zestrzelony-przez-mysliwiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *