Strona główna > Bez kategorii > METROPOLITA ROSYJSKIEJ CERKWII PRAWOSŁAWNEJ NAWOŁUJE ŻEBY SIĘ NIE BAĆ ANTYCHRYSTA

METROPOLITA ROSYJSKIEJ CERKWII PRAWOSŁAWNEJ NAWOŁUJE ŻEBY SIĘ NIE BAĆ ANTYCHRYSTA

Źródło: http://3rm.info/23332-mitropolit-rpc-mp-prizval-ne-boyatsya-antihrista-i-vzhivlyat-sebe-chipy-pod-kozhu.html

Data publikacji: 16.04.2012

Tłum. RX

W programie stacji TV „Sojuz” metropolicie woroneżskiemu i borisogliebskiemu Sergiuszowi, jeden z telewidzów zadał pytanie: „czy jest jakaś różnica pomiędzy diabłem i antychrystem?”, informuje „Prawosławnaja gazieta” eparchii jekaterynburskiej.

„Diabeł to jest byt duchowy, to anioł ale nie dobry a zły. Lucyfer był pierwszym u Boga aniołem, stał na szczycie hierarchii anielskiej a następnie urósł w pychę. I prowadził on wojnę nie z Bogiem a z aniołami; anioły walczyły pomiędzy sobą i Archanioł Michał obalił Lucyfera i z nim odpadła część aniołów. I oto mamy właśnie szatana ze swoimi aniołami”- powiedział władyka. „Antychryst”, ciągnął władyka, „będzie człowiekiem urodzonym naturalnie ale będzie przeciwnikiem Boga, przeciwnikiem Chrystusa. Będzie on z pewnością wspaniale wykształcony, opanuje wszystkie sztuki magiczne, będzie czynić cuda, wyżywi całą ludzkość. A będzie wymagać tylko jednego, żebyśmy zaparli się Chrystusa, Wiary i złożyli mu hołd”.

„Oto teraz wszyscy boją się znamienia Antychrysta, uważają, że to będzie związane z jakimiś elektronicznymi przekaźnikami, które będą wszczepiane pod skórę. A ja powiem tak: nie bójcie się niczego, niechaj wam i wszczepiają coś tam, dlatego, że wy jako statystyczna jednostka do niczego absolutnie Antychrystowi nie jesteście potrzebni. Jesteście mu potrzebni pod względem stanu psychicznego”- uważa metropolita Sergiusz.

„Jeśli jesteś chrześcijaninem to urządzenie elektroniczne wprowadzone do waszego organizmu, kiedy przykładowo przyjdziesz do sklepu, pokaże, że twój stan psychiczny jest przeciwny istniejącemu porządkowi rzeczy. I wtedy zostaniesz odłączony od tego systemu, nie będziesz miał co jeść i zostaniesz wezwany na rozmowę by sprawdzić czy to defekt techniczny czy rzeczywiście jesteś opornym człowiekiem? Jeżeli nie zaprzesz się i powiesz „jestem chrześcijaninem, wierzę, że Pan przyszedł 2 tysiące lat temu albo 3 tysiące (nikt nie wie przecież kiedy to się będzie działo, wszystko w rękach Boga) to wtedy być może wykluczą cię ze społeczeństwa i spełnią się te wielkie proroctwa, że nikt cię nie nakarmi i nic nie kupisz i niczego nie będziesz mógł zrobić. Dlatego zachowajcie Wiarę w Boga, który nas wszystkich ma pod opieką i nie bójcie się żadnego Antychrysta ani jego pieczęci”– zakończył metropolita woroneżski i borisogliebskij, Sergiusz.

Drodzy ojcowie, bracia i siostry!

Trudno komentować takie bzdury i nie zgrzeszyć potępieniem starego metropolity.

Powstrzymajmy się więc od osobistych ostrych ocen w stosunku do tego człowieka. Niestety takich jak on niemożliwym jest przekona, że jest inaczej. Bez względu na przytaczane argumenty będą oni trwać przy swoim. Ale z drugiej strony koniecznie trzeba zrównoważyć zgubne twierdzenia, które mogą wielu zgubić, trzeba rozpowszechniać prawdę o niedopuszczalności nie tylko wszczepiania czipów pod skórę ale nawet przyjmowania UEK (Uniwersalnej Karty Elektronicznej). Najstraszniejsze jest to, że jeszcze nie ma szerokiej reklamy i propagandy ze strony rządu światowego w sprawie wszczepiania czipów a już tymi bezbożnymi działaniami zajmuje się episkopat Patriarchatu Moskiewskiego Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. I wszystko to rozpowszechniają media, w tym tak zwane „prawosławne”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.