Strona główna > Bez kategorii > Merkel: „Islam jest integralną częścią Niemiec”

Merkel: „Islam jest integralną częścią Niemiec”

Źródło: Autonom.pl

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, która jeszcze przed dwoma laty z pokorą przyznawała, że projekt multikulturowych Niemiec nie zdał egzaminu, dziś zaznacza potrzebę ukazywania jeszcze większej przychylności dla muzułmanów, bowiem – jak twierdzi – islam stał się „integralną częścią kraju”.

Angela Merkel wyraziła potrzebę silniejszej integracji z żyjącymi w Niemczech muzułmanami na zjeździe swojej partii, Chrześcijańskiej-Unii Demokratycznej (CDU), podczas którego temat „zrozumienia muzułmanów” był jednym z ważniejszych. Zgromadzeni na zjeździe stwierdzili, iż polityka władz powinna pobudzać tolerancję wobec wyznawców islamu, którzy według oficjalnych statystyk stanowią ponad 4,5 miliona populacji Niemiec (blisko 2,5 ml z nich to etniczni Turcy i Kurdowie).

Wcześniej z podobnych deklaracji zasłynął były prezydent Christian Wulff, który jako jeden z pierwszych polityków wyrażał zdecydowaną aprobatę dla zwiększającej się liczby muzułmanów w Niemczech.

Polityka „integralności” jest już coraz bardziej zauważalna. Między innymi w sierpniu tego roku w Hamburgu, lokalne władze podpisały historyczne porozumienie z muzułmańskimi organizacjami społecznymi, które gwarantuje poszanowanie islamskich świąt, godzin religii w szkołach oraz prawo do pochówku w ramach określonego rytuału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.