Strona główna > Bez kategorii > Meksykańscy „vigilantes” zajmują miasto, aresztują policję

Meksykańscy „vigilantes” zajmują miasto, aresztują policję

Informacja pochodzi z żydo-mediów. Jak zwykle, nigdy nie poruszają one istoty problemu, starając się, aby sprzedane przez nie wiadomości więcej ukryły, niż ujawniły. Nazywa się to „koszernym obiektywizmem”. Próżno szukać tej informacji w polskojęzycznym żydowskim źródle medialnym, gdyż zadaniem tych mediów jest usypiać czytelników. „śpijcie dalej, wszystko jest w porządku”.

Tocząca się od lat wojna z gojami przy pomocy narkotyzowania całych społeczeństw i robienia z nich bandy niewolników, zamieniła współczesny Meksyk w prawdziwy „Meksyk” z popularnego zwrotu na oznaczenie skali bałaganu. Meksyk od lat 90-tych, nawet wcześniej, zamienił się w pole walki. Bez wielkiej przesady można go porównać do Afganistanu, tylko tutaj toczy się „cicha” wojna.

Ruch Vigilantes, prostych chłopów i robotników, mających dosyć korupcji, strzelaniny, handlu herą, niszczenia ich rodzin i ich świata, wziął sprawy w swoje ręce.

Miejmy nadzieję, że jest on w stanie dorównać walce, jaką toczyli w sferze „wojny duchowej o Chrystusa”, ich poprzednicy – Cristeros.    

przygotował: Pluszowy Miś

źródło: http://news.yahoo.com/mexican-vigilantes-seize-town-arrest-police-033530439.html

8f19e59080bd620a2d0f6a706700bf9d
Associated Press grupa uzbrojonych strażników obywatelskich na rogatkach miasta Tierra Colorada, Meksyk, 26 marca

Acapulco, Meksyk (AP) – Setki uzbrojonych strażników przejęło kontrolę nad miastem leżącym na głównej autostradzie biegnącej wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, w stanie Guerrero, aresztując lokalną policję i dokonując przeszukania domów po tym, jak doszło do zabójstwa przywódcy „vigilantes”. (…)

Członkowie ruchu „policji społecznej”, jak sami siebie opisują, mówią że ponad 1500 członków tych sił zatrzymało ruch samochodowy we środę na prowizorycznych punktach kontrolnych w mieście Tierra Colorado, położonym na trasie łączącej Mexico City z Acapulco. Aresztowano 12 członków miejscowej policji i byłego dyrektora ds bezpieczeństwa publicznego w mieście po tym, jak miejscowy przywódca ruchu obywatelskiego (vigilantes) został zabity w poniedziałek. (…)

Vigilantes oskarżają byłego dyrektora ds bezpieczeństwa o udział w zbrodni zabójstwa przywódcy Vigilante, Guadalupe Quinones Carbajal, lat 28, na zlecenie lokalnych zorganizowanych grup przestępczych i porzucenie ciała w pobliskim mieście. Mówi się o zdobyciu wielu karabinów, widziano vigilantes taszczących wiele broni, ale nie jest jasne, czy wszystkie zostały zdobyte podczas aresztowania policjantów.

„Zajęliśmy zbrojnie naszą gminę, bo tu przestępcy działają bezkarnie w biały dzień, i w ścisłym związku z władzami miejskimi. Zatrzymaliśmy dyrektora ds bezpieczeństwa publicznego, ponieważ jest on związany z przestępcami i wie, kto zabił naszego dowódcę”, powiedział Bruno Placido Valerio , rzecznik grupy vigilantes.

Placido powiedział, że vigilantes przeszukali wiele domów w mieście i skonfiskowano dużo narkotyków. Oddano ex-dyrektora i innych funkcjonariuszy policji do rąk prokuratorów państwowych, którzy zgodzili się na zbadanie powiązań tych osób z przestępczością zorganizowaną.

Rosnący ruch „samoobrony” grup Vigilantes (…) w kilkunastu miejscach południowej i zachodniej części Meksyku polega m.in. na zatrzymywaniu kierowców przejeżdżających przez miasteczka, szukania broni i osób, których nazwiska znajdują się na odręcznych listach „podejrzanych” o udział w różnych przestępstwach. (…)

Grupy mówią, że zwalczają przemoc, plagę porwań i wymuszeń przeprowadzanych przez kartele narkotykowe, ale pojawiły się obawy, że vigilantes naruszają prawa (…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.